Smrt vinou drog mezi celebritami

Velikost textu: A A A

Smrt vinou drog mezi celebritami

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Ač tomu mnozí nevěří i celebrity jsou jen lidé. Dějí se jim stejné věci jako nám „obyčejným smrtelníkům“. Musí platit účty, musí chodit do práce, žehlí, perou prádlo, občas vaří a podobně. Jsou ovšem zásadní rozdíly mezi celebritami a námi, mají více financí, jsou více vidět, jsou mediálně známí, hlídá se každý jejich krok. Každý úspěch, každý neúspěch je na očích široké veřejnosti. Bohužel celebrity jsou obyčejní lidé, kteří také trpí stejnými problémy. Například se jim nevyhýbají různé závislosti. Závislost na alkoholu, na lécích, na drogách. Zde je velmi smutný pohled na pár celebrit, které svůj boj se závislostí prohrály.

Jimi Hendrix

Jimi Hendrix byl kytarový virtuos, někteří se shodují, že to byl nejlepší hráč všech dob v rockové scéně. Dosáhl svým kytarovým uměním světového věhlasu. V roce 1969 byl dokonce hlavní hvězdou festivalu Woodstock. O rok později bohužel svět obletěla zpráva, že Jimi Hendrix v pouhých 27 letech zemřel. O Jimim bylo známo, že často užíval tvrdé drogy. Jestli bylo tohle příčinou smrti, nebylo oficiálně potvrzeno. Oficiálně zemřel na udušení ve spánku vlastními zvratky.

Kurt Cobain

Podobně je na tom také legenda Nirvany, Kurt Cobain. Kurt Cobain se oženil s Courtney Love. Oba dva byly velmi problémový a jejich manželství bylo plné zvratů a plné problémů. Spolu měli také dceru. Kurt byl několikrát hospitalizován kvůli těžké závislosti na heroinu, stejně jako jeho manželka. Kurt byl nalezen mrtev ve svém domě. Měl prostřelenou hlavu a v krvi mu našli smrtelnou dávku heroinu. Na rozloučenou nechal dopis na rozloučenou své manželce a dceři. Kurt Cobain si tak vzal život ve 27 letech.

Cory Monteith

Před měsícem a půl svět obletěla smutná a tragická zpráva. Herec, zpěvák a hlavní hrdina seriálu GLEE Cory Monteith byl nalezen v Kanadě v hotelovém pokoji mrtev. Zpráva šokovala všechny jeho blízké, rodinu, přátelé, herecké kolegy, jeho přítelkyni Leu Michele a také fanoušky. Cory sám přiznal, že v mládí měl problémy s drogami a alkoholem. Nastoupil na léčení a úspěšně abstinoval a to velmi dlouhou dobu. V březnu letošního roku přiznal Cory znovu problémy s drogami a dobrovolně a sám nastoupil na léčení. Vypadal v pořádku a byl moc šťastný, shodují se jeho kolegové a přátelé. Přesto s 13. července jeho tělo našli v hotelu. Pitva proběhla a o tři dny později byla jako příčina jeho smrti uvedena dávka alkoholu a heroinu.

Tyto příběhy tří skvělých muzikantů, kteří předčasně odešli do hvězdného nebe, jsou varováním pro všechny mladé lidi. Jak jednou Cory v rozhovoru pronesl „Drogy jsou zlo, velké zlo. Říkám to, aby lidé nedělali stejné chyby jako já. Poučte se z mých chyb“.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

Více informací

Ze zahraničí

Drogy a závislosti

zobrazit vše
zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: drogy

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Nejnebezpečnější droga dnešní doby? Cukr!

Dnešní doba je velmi hektická, a proto není divu, že v dnešní době je mnoho lidí pod velkým stresem a jsou velmi vystresovaní.…

Nejčastější úrazy při bowlingu 2/2

Rozdrcení kůstekNejčastější úraz při bowlingu, který se týká zejména dětí. Jde o rozdrcení kůstek u prstů jak u nohy, tak…

Nejčastější úrazy při automobilovém závodu 2/2

 ZlomeninyAsi není žádným překvapením, že mezi časté a vůbec nejčastější úrazy při automobilovém závodu jsou zlomeniny,…

Nejčastější úrazy při jízdě na koni 2/2

 Podvrtnutí, zlomeninyNení ničím neobvyklým, že při jízdě na koni vznikají pády a tak mezi nejčastější úrazy při jízdě…

Nejčastější úrazy při jízdě na koni 1/2

 Poranění ramenního pletence při jízdě na koniMezi nejčastější úrazy při jízdě na koni se řadí bezpochyby poranění ramenního…

Nejčastější úrazy při krasobruslení 2/2

 Úrazy páteře při krasobrusleníSmutným faktem je i to, že mezi nejčastější úrazy při krasobruslení patří i úrazy páteře.…

Nejčastější úrazy při krasobruslení 1/2

 Poškození dolních končetinObecně nejčastější úrazy při krasobruslení jsou úrazy dolních končetin. Často je postiženo…

Nejčastější úrazy při automobilovém závodu 1/2

 Poranění krční páteřePři automobilovém závodě jsou vůbec nejčastější úrazy krční páteře. Je to zejména proto, že při…

Nejčastější úrazy při závodu na motorce 2/2

 ZlomeninyStává se, že při pádu z motorky, zvláště při závodu, dojde ke zlomenině končetiny, ale i třeba prstů, nebo…

Nejčastější úrazy při závodu na motorce 1/2

 Spálené lýtkoPoranění, které patří mezi nejčastější úrazy při závodu na motorce. Stává se to tedy víceméně začínajícím…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY