Jak neblokovat metabolismus při hubnutí

Velikost textu: A A A

Jak neblokovat metabolismus při hubnutí

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Chystáte se v brzké době začít na sobě pracovat a pokusit se shodit nějaké to kilo navíc? Pokud ano, tak zbystřete. Stále mezi námi totiž koluje celá řada pověr, díky kterým si skvěle zablokujete metabolismus a nejen že kila neshodíte, možná ještě nějaká navíc naberete. A pokud ne hned, všemi proklínaný jojo efekt se dostaví později.

Pravidelná strava

Základem kvalitního a zdravého hubnutí je pravidelná strava. Je třeba jíst pravidelně, a to od rána až do večera v rozmezí 2-3 hodin. Tělo totiž potřebuje dodávat pravidelně určité množství energie. Pokud mu onu energii nenabídnete, začne hladovět, přepne do úsporného režimu a bude se snažit s energií nakládat spořivěji. Pokud tedy nebudete jíst, určitě nezhubnete – tělo bude s tuky šetřit, metabolizmus se zpomalí.

Jídlo před spaním

Již řadu let mezi námi koluje mýtus, že poslední jídlo by měl člověk konzumovat mezi 18. a 19. hodinou. Tento mýtus pochází z dob, kdy lidé běžně chodili spát kolem 21. hodiny. Pokud v tuto dobu do postele opravdu zaléháte, je to v pořádku. V dnešní době však lidé zaléhají i někdy kolem půlnoci a tělo tak musí hladovět spoustu hodin. Pokud budete večeřet dvě hodiny před zalehnutím do postele, dodáte tělu dost energie na to, aby mělo dostatek energie a nemělo tendenci k zablokování metabolismu.

Komplexní sacharidy

Pokud si nechceme zablokovat metabolismus, měli bychom se také vyhnout konzumaci jednoduchých cukrů, které dodají tělu energii velmi rychle, dále pak ale strádá, navíc budete mít hlad. Proto doporučujeme konzumovat potraviny, obsahující komplexní sacharidy, ty se rozkládají postupně a také postupně dodají tělu potřebnou energii.

Spánek a odpočinek

Ke kvalitnímu hubnutí patří bezpochyby také kvalitní spánek o délce ideálně 7-8 hodin. Chcete-li mít metabolismus nastartovaný, vyhýbejte se také stresovým situacím a dostatečně odpočívejte.

Pokud se vám podaří nastartovat metabolismus, hubnutí půjde o poznání lépe. Pak na řadu přichází méně důležitá část hubnutí – vyvážená strava a ideální energetický příjem.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

Více informací

Diety

zobrazit vše

Plastická chirurgie

Ostatní

Zdravá výživa

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal
Článek patří do seriálu Zdravý jídelníček
  1. 8 zlatých pravidel zdravého hubnutí
  2. Jak neblokovat metabolismus při hubnutí právě čtete

Štítky: hubnutí, dieta, nadváha

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Příčiny nadváhy a co s ní

 Nadváha či obezita je v dnešní době problémem obecně celého světa. Obezita či nadváha ne nevyhýbá ani lidem v České…

10 nejtučnějších hříchů - jídel

Tučná jídla nejsou příliš zdraví prospěšná. Přinášíme přehled 10 jídel, která patří mezi ty nejtučnější.Pečená husa nebo…

8 zlatých pravidel zdravého hubnutí

Pokud se rozhodnete zhubnout, je dobré vědět základní pravidla zdravého hubnutí. A právě z toho důvodu vám přinášíme náš…

Které potraviny pomáhají proti celulitidě a proč?

 Celulitida je strašákem každé ženy, a bohužel většina žen se s ní také v průběhu života setká. Jak celulitida…

Je sushi zdravé?

Sushi je čím dál oblíbenější jídlo i v evropském světě, proto je na místě se ptát, jak a zda je sushi prospěšné lidskému…

Metabolismus se představuje

Metabolismus je, alespoň co se reklam na doplňky stravy a léčivé přípravky týče, nejbolestivější oblastí dnešního člověka.Co…

Liposukce může pomoci ke krásnější postavě

 Odsátí tuku, odborně nazývané liposukce, je jedním ze zákroků estetické medicíny. Jeho prostřednictvím lze vylepšit…

Vzorový jídelníček při onemocnění ledvin na 7 dní - první část

 Chronické onemocnění ledvin je poměrně častým problémem, který dnes postihuje mnoho lidí. Příznaků je celá řada, od…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY