Jak stabilizovat náladovost

Velikost textu: A A A

Jak stabilizovat náladovost

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Náladu můžete mít buď dobrou, nebo špatnou. Nálady se mohou měnit z minuty na minutu. To je typické pro teenagery. Ti jsou střídáním nálad pověstní, chvíli se smějí na celé kolo a za další chvíli jsou nabroušení, nic je nebaví, nic se jim nechce, všechno je trapné.

Kdo má nebo měl, doma puberťáka rozhodně ví, o čem je řeč. V dospělosti se nálady obvykle již tak často nestřídají, ovšem u citlivějších lidí se může stát, že nálady kolísají. Jak svou náladovost stabilizovat, aby se už nálady tak prudce nestřídaly?

Pozitivní myšlení je možná pro mnoho lidí blbost, ale divili byste se, kolikrát to opravdu pomůže. Špatná nálada potká určitě každého z nás, ovšem když nás taková nálada potká, uděláme to, co nám pomůže. Můžeme se zavřít doma a být se špatnou náladou sami, nebo můžeme jít a udělat si radost novou halenkou, novými botami a podobně, uvaříte si, podíváte se na romantický film, zkrátka necháte špatnou náladu proplut.

Stabilizování náladovosti je obvykle věc složitější. Je potřeba dávat si pozor na myšlenky. Upadat do špatné nálady máte mnohdy tendenci, když se nic nedaří, mnohdy si sami špatné nálady vyvoláváme, což rozhodně není dobře, patlat se zbytečně v něčem, čemu je dobré se vyhnout. Pokud máte už dobrou náladu, je nutné si ji za každou cenu udržet, proto všechno, co působí špatnou náladu, ze svého života vyhoďte. S partnerem to není ideální, takže přijdete domů a vše se změní? Nejste v práci spokojení, takže ožíváte v pátek odpoledne a v neděli večer je zase špatná nálada u vás? Musíte prostě dané věci vyřešit.

Špatnými náladami a střídáním nálad často ubližujete a to především sobě. V životě hledejte věci, které vás činí šťastnými, spokojenými. Mějte v dohledné době věci, na které se těšíte, kterých se nemůžete dočkat. Je to cíl, je to vaše motivace, a když je zle, myslete právě na tu blížící se věc. Nedovolte náladám, aby se u vás střídali jako na běžícím pásu.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

Více informací

Ostatní

zobrazit vše

Příznaky a příčiny

Nemoci

zobrazit vše

Léky

Lékařské obory

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: psychologie, psychické nemoci, psychiatrie

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Na intimní problémy pomůže psychologie

 Intimní problémy bývají často velkým trápením a to nejen pro ženy, ale také pro muže. Ti, ale většinou o těchto problémech…

Rizikové práce v České republice - statistické výsledky za rok 2012

V České republice pracuje v rizikkových kategoriích více jak 450 000 zaměstnanců a podnikatelů. Okolo 75% to jsou muži.Nejvíce…

Jak ovládnout vztek

Vztek je reakce, která může způsobit mnoho problémů. Jak během situace, ve které jednáme pod vlivem vzteku, tak následky…

Jak se rozejít a nezešílet

 Rozchod. Slovo, které mnoho lidí děsí. Přitom změna partnera je čím dál častější situací, se kterou se během života…

Psychiatr - obávaný lékař aneb je na čase se přestat bát

 Psycholog je stále pro mnoho lidí tabu. Bojí se k němu jít a bojí se o svých problémech mluvit. Ono se není čemu…

Ztratili jste zaměstnání? Musíte se s tím vyrovnat!

 Ztráta práce je vždy velký zásah do života. Ať už v práci pracujete třicet let, pět let, či jen pár měsíců. Vždycky…

Co způsobuje vlnu Alzheimerovy choroby?

 Alzheimerova choroba je degenerativní onemocnění mozku. Toto onemocnění způsobuje postupnou demenci. Alzheimerova nemoc…

Nemůžete najít práci? Nenechte se tím zdeptat!

 V tomto článku se více zaměříme na problematiku dlouhodobého nenalezení práce. Pokud práci nemůžete najít dlouho…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY