Co způsobuje vlnu Alzheimerovy choroby?

Velikost textu: A A A

Co způsobuje vlnu Alzheimerovy choroby?

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Alzheimerova choroba je degenerativní onemocnění mozku. Toto onemocnění způsobuje postupnou demenci. Alzheimerova nemoc je nemoc, kterou trpí velmi často staří lidé. Toto onemocnění však není jen nemocí starších lidí, může vzniknout u kohokoliv. Podle některých výzkumů spíše tuto chorobu dědíme po matce než po otci, ale v tomto článku se budeme zabývat možnými vlivy, které mohou způsobovat Alzheimerovu chorobu.

Podle výzkumů Alzheimerovu chorobu způsobuje patologické bílkoviny, které jsou v okolí nervových buněk a snaží se způsobit jejich zánik. Pokud se tato teorie potvrdí a bude se tato možnost zkoumat dál, může to znamenat lepší určení diagnózy, což je samozřejmě velké plus a to nejen v lepší a dřívější diagnostice Alzheimerovy choroby, ale obecně neurologických chorob.

Vědci z univerzity v Cambridgy došli ve své studii k překvapivému závěru. A to takovému, že moderní životní styl ve městě spolu s dobrou hygienou a hygienickými návyky může být jednou z příčin vzniku Alzheimerovy choroby. Tito vědci porovnávali výskyt nemocí celkem ve stodevadesáti dvou zemích světa. Na tomto základě dospěli k této hypotéze. V dnešní době se snažíme tělo dlouhodobě chránit proti různým bakteriím a podobně. Právě toto dlouhodobé vystavování lidského těla jen minimu bakterií, virů a bacilů může škodit imunitnímu systému. Laicky by se to dalo nazvat tak, že tam, kde je důrazná péče o hygienická opatření, je výskyt Alzheimerovy choroby vyšší než tam, kde se na to až tak moc nedbá.

Jako příklad si můžeme uvést Velkou Británii a Kenu a pitnou vodu. Ve Velké Británii má každý člověk přístup k pitné vodě, která je ošetřená, tudíž v ní nejsou bacily, viry ani žádné bakterie či jiné mikroorganismy. Naopak v Keni má čistou vodu asi jen polovina obyvatel. V Keni je podle výzkumu velmi výrazně nižší výskyt této degenerativní choroby. Ve vyspělých zemích je navíc výskyt této nemoci spíše ve městech než na venkově. Může za to opravdu místo, ve kterém žijeme? Začali jsme žít v takzvaném inkubátoru, kdy se snažíme striktně dodržovat hygienické návyky?

Tato studie je velmi zajímavá, to bezesporu. Experti oceňují tuto studii, avšak vytýkají jí, že nevěnuje žádnou pozornost rozdílům v podávání zpráv o nemocích v různých částech světa.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

Více informací

První pomoc

Ze zahraničí

Zdravá výživa

Zdravý životní styl

Ostatní

Nemoci

zobrazit vše

Příznaky a příčiny

Vyšetření a operace

Vitaminy a minerály

Lékařské obory

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: věda a výzkum, neurologie, nemoci, mozek

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Rizikové práce v České republice - statistické výsledky za rok 2012

V České republice pracuje v rizikkových kategoriích více jak 450 000 zaměstnanců a podnikatelů. Okolo 75% to jsou muži.Nejvíce…

Psychiatr - obávaný lékař aneb je na čase se přestat bát

 Psycholog je stále pro mnoho lidí tabu. Bojí se k němu jít a bojí se o svých problémech mluvit. Ono se není čemu…

Objev, jak lépe bojovat s nádory prsou a vaječníků

 Věda je velmi těžká disciplína, je to určitě velmi složitá a náročná práce, na výzkumu se pracuje mnohdy roky a roky…

Váš dech je stejně jedinečný, jako otisk prstu

 Je to až s podivem, ale výzkum toto skutečně odhalil. Dech obsahuje látky, které jsou jedinečné, tak jako otisk prstu.…

Tajemství klinické smrti

 Klinická smrt je doteď zahalena do takového tajemného hávu. Mnoho lidí, kteří tuto klinickou smrt přežili, mají neobvyklé…

Čipy, které dokážou odhalit zbytky Antraxu

 Věda se každým dnem posunuje dopředu. Má na svědomí množství dobrých, ale i špatných objevů, které měli pro lidi velký…

Nemůžete najít práci? Nenechte se tím zdeptat!

 V tomto článku se více zaměříme na problematiku dlouhodobého nenalezení práce. Pokud práci nemůžete najít dlouho…

Rychlá diagnostika chřipky pod taktovkou českých vědců

Asi nikdo z nás není rád nemocný a právě teď začíná období, kdy jsou všichni okolo nemocní. Mají chřipku, jsou nachlazení,…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY