Co jíst při a proti Alzheimerově chorobě

Velikost textu: A A A

Co jíst při a proti Alzheimerově chorobě

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Alzhemerova choroba je na vzestupu a tak je dobré vědět, které potraviny jsou dobré jako prevence i pomoc ři zpomalení jejího rozvoje.

Jablka

Jablka jsou doporučována při Parkinsonově chorobě stejně jako v případě „Alzheimera“. Je to zejména kvůli obsahu antioxidantu kverticinu, který chrání mozkové buňky proti volným radikálům. Důležité je jíst jablka celá, se slupkou.

Hroznové víno

Hroznové víno, stejně jako tekuté červené víno, obsahuje polyfenoly, které velmi pozitivně ovlivňují kognitivní schopnosti. Pacientům s Alzheimerovou chorobou se doporučuje pravidelná konzumace hroznového vína nebo šťávy z hroznů.

Špenát

Špenát je výbornou zbraní v boji s demencí, protože obsahuje vitamín K a vitamín E. Doporučuje se konzumovat špenát spolu s rostlinnými tuky, protože tyto vitamíny jsou rozpustné v tucích.

Extra virgin olivový olej

Tento druh oleje obsahuje oleocanthal, který dokáže ničit jedy působící v mozku – chrání tak náš mozek před ztrátou paměti a působí jako přirozená prevence Alzheimerovy choroby.

Losos

Lidé s Alzheimerovou chorobou by měli jíst lososa, protože obsahuje omega-3 mastnou kyselinu, která se nachází v mozku. Kromě toho obsahuje i vitamín D, který má pozitivní vliv na paměťové funkce.

Čokoláda

Čokoláda je bohatá na polyfenoly, díky nimž působí ochranně proti ztrátě paměti. Ideální je konzumovat kvalitní hořkou čokoládu každý den.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

Více informací

První pomoc

Ze zahraničí

Nemoci

zobrazit vše

Zdravá výživa

Zdravý životní styl

Ostatní

Příznaky a příčiny

zobrazit vše

Léky

Vyšetření a operace

Vitaminy a minerály

Lékařské obory

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: mozek, nervy, neurologie

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Co způsobuje vlnu Alzheimerovy choroby?

 Alzheimerova choroba je degenerativní onemocnění mozku. Toto onemocnění způsobuje postupnou demenci. Alzheimerova nemoc…

Tajemství klinické smrti

 Klinická smrt je doteď zahalena do takového tajemného hávu. Mnoho lidí, kteří tuto klinickou smrt přežili, mají neobvyklé…

Význam funkce lidského mozku, a jaké potraviny mozku svědčí?

 O tom, co jíst, abychom prospěli našemu mozku, tedy i naší schopnosti koncentrovat se a pamatovat si, přemýšlíme stále…

Nejlepší prevence proti stařecké demenci

Problémy se zapomínáním potkávají čím dál více lidí, a to nejenom v pokročilém věku. Nejčastěji se jedná o začátek některé…

Potraviny vhodné při Parkinsonově chorobě

Parkinsonova choroba je nevyléčitelné onemocnění, proto je důležité nemoci předcházet a pokud již propukne, pokusit se ji…

Reaktivace mozku mrtvých

 Americká biotechnologická společnost Bioquark vlastní povolení od Institutional Review Board (IRB) - etická komise,…

Návod, jak poznat epilepsii 1/2

 Motorické záchvaty Dobrým znakem toho, jak poznat epilepsii může být rozhodě to, že dojde k celkem výrazným motorickým…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY