Vše o modřinách 2/2

Velikost textu: A A A

Vše o modřinách 2/2

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 I obyčejná modřina může signalizovat něco jiného

Obvykle by měla modřina zmizet zhruba za 1 – 2 týdny. Záleží na její velikosti. Jsou i varianty, kdy může být na těle i o něco déle. Pokud však nastane situace, že modřina ani po třech týdnech nezmizí. Může to symbolizovat i mnohem závažnější problém. Proto je dobré sledovat i případné další projevy špatného stavu, jako je vysoká únava, krvácení z nosu, krev v moči a ve stolici.

Modřina může vzniknout i sama od sebe

Nejčastěji se modřina objeví z důvodu různorodého poranění, v souvislosti s větší ránou. Nemusí se ale jednat o jedinou příčinu. Stejně tak platí, že se modřiny mohou objevovat v podstatě sami od sebe. Ten důsledek je ten, že má naše tělo nedostatek vitaminu C. Ten následně stačí doplnit a dojde k tomu, že daný problém bude opět zcela pryč.

Prevencí může být také pohyb

Jedná se o problém s cévami a toto bychom měli vědět, pokud chceme modřinám předcházet. Ideální volbou je proto dostatek pohybu, který podpoří samotné proudění krve. Co je naopak chybou, to může být dlouhodobé sezení v jedné poloze, které je příčinou toho, že na cévy vznikne velký tlak. Prevencí však může být i strava v podobě otrub, rýže i pohanky.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

Více informací

Ostatní

Zdravá výživa

zobrazit vše

Příznaky a příčiny

Nemoci

Vyšetření a operace

Léky

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: modřiny, žíly

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Nejnovější metoda operace křečových žil

 Civilizačních chorob v současné době přibývá bohužel mnohdy geometrickou řadou. Jedním z typických onemocnění…

Chcete zdravé srdce a cévy? Výrazně omezte sůl!

 Pokud chcete jednoduše prospět vašemu zdraví, snižte obsah soli. Neznamená to jen sklidit slánku ze stolu a jen minimálně…

Jaké potraviny pomáhají při vysokém cholesterolu

Zvýšená hladina vysokého cholesterolu je velkým zdravotním problémem, protože vysoký cholesterol zvyšuje riziko cévních a…

Radiofrekvenční ablace pro řešení křečových žil

 K posledním novinkám v léčbě křečových žil patří tzv. radiofrekvenční ablace. Radiofrekvenční ablace je moderní…

Vše o modřinách 1/2

 Modřiny mohou měnit barvyCo je pro modřiny poměrně typické, to je rozhodně fakt spojený s tím, že není žádným…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY