Jak vyřešit problémy s neplodností

Velikost textu: A A A

Jak vyřešit problémy s neplodností

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Pokud máte problémy s početím vašeho vysněného dítěte, zřejmě patříte mezi páry, které mají problémy s neplodností. Těch je v poslední době čím dál více. Statistiky dokonce uvádějí, že neplodnost postihuje každý 7. pár! Přestože tento termín nezní příliš optimisticky, není nutné se vzdávat naděje na vlastní dítě. Existují možnosti, jak se s tím vypořádat.

Problémům s početím a řešení neplodnosti se věnuje obor, který se jmenuje reprodukční medicína. Tu obvykle provozují specializované kliniky, které nabízejí různé diagnostické metody a také zákroky, jenž problém s neplodností velmi často vyřeší.

Úspěšnost léčby neplodnosti může dosáhnout až 70%. Důležitá je ovšem perfektní spolupráce samotného páru. To zahrnuje nejenom jeho důvěru v samotný proces, ale i psychickou vyrovnanost. Proto je vhodné využít i služeb zkušeného psychologa, které dobré reprodukční kliniky také nabízejí. Pomoci můžou i různé alternativní metody, jako je například akupunktura. Nosnou cestou jsou ovšem postupy, které si nyní představíme.

Umělé oplodnění jako cesta k početí

Při umělém oplodnění je možné využít buď vlastní nebo darovaná vajíčka a také spermie. V tomto směru jsou si tedy žena a muž zcela rovni. Rozhodnutí o tom, zda se půjde cestou dárcovství závisí na tom, jestli jsou spermie muže nebo vajíčko ženy schopny reprodukce. To se samozřejmě zjistí během specializovaných vyšetření.

Klesat na mysli nemusí ani páry, u nichž oba partneři trpí neplodností. V takovém případě nabízí reprodukční medicína možnost umělého oplodnění díky darovaným embryím, které pocházejí od zcela zdravých dárců.

Informace k dárcovství vajíček

Dárkyní může být pouze zdravá žena ve věku od 18 do 34 let. Samotnému výběru ženy předchází její komplexní vyšetření, jak po fyzické, tak po psychické stránce. Následuje přibližně 10 denní injekční stimulace vaječníků za pomoci hormonů. Následuje odběr vajíček v celkové anestezii. Ještě ten samý den odchází dárkyně domů.

Informace k dárcovství spermií

Dárcem se může stát pouze zdravý muž ve věku 18 – 40 let. Také u něj probíhají pohovory s psychologem a komplexní zdravotní vyšetření. Odběr probíhá intimním způsobem ve speciální místnosti.

Vyšetření různých odchylek a dědičných chorob je zásadní

U neplodnosti hraje velmi často velkou roli odchylek v počtu chromozomů embryí. Proto je důležité udělat preimplantační genetickou diagnostiku, zkráceně PGD. Ta dokáže tyto odchylky včas zachytit a umí odhalit i některé monogenní dědičné choroby.
Díky této metodě je možné vybrat pouze zdravá embrya, které jsou následně umístěny do dělohy ženy.

Zdroje článku: http://www.ivf-kv.cz/

Reklamní článek

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Copyright info:©CandyBox-Images/Fotky&Foto

Štítky: děti, děloha, neplodnost, pr

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Nácvik hygieny u dětí

 Hygiena je velmi důležitou součástí každodenního života. Je to prakticky nejdůležitější věc, kterou by měl provozovat…

Děti, které odmítají zeleninu. Jak jim doplnit vitaminy?

 Vitamíny jsou pro lidské tělo velmi důležité. Ať už to jsou děti či dospělí. Dostat však tyto vitamíny do stravy dětem…

BIO strava pro děti - pro a proti

 Každý rodič chce svému dítěti dát v životě to nejlepší z nejlepších. Chce, aby vykročilo do života tou správnou…

Postrach pro lékaře a riziko pro děti? Rodiče samoléčitelé!

 Každý chce pro své dítě to nejlepší. Existují však rodiče, kteří nevěří pediatrům, lékařům zkrátka nikomu a raději…

Zdravé jídlo a děti. Co děti potřebují?

 Pro děti je strava velmi důležitá. Zvláště pokud rostou a vyvýjí se. Asi každý chce, aby se jeho dítěti dostalo jen…

Jak na urážlivé dítě?

 Urážet se umí nejčastěji děti. Poté je to přejde, nicméně jsou takoví, kterým to vydrží i do dospělosti. Urážlivost…

Výchova dětí - hlavní pilíře

 Každý rodič přistupuje k výchově svého potomka či potomků různě. Někteří rodiče jsou přísní a razí přísnou výchovu.…

Jaká obuv je vhodná pro děti do školy a školky

Správné obutí je základem zdravého držení těla a správné chůze. Tento fakt je neoddiskutovatelný a spousta rodičů si jasně…

Jak se chránit proti početí - reálné možnosti a babské pověry

Jestliže žena nechce otěhotnět, má hned několik možností, jak tomu zabránit. Současná medicína je v tomto ohledu poměrně…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY