Výchova dětí - hlavní pilíře

Velikost textu: A A A

Výchova dětí - hlavní pilíře

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Každý rodič přistupuje k výchově svého potomka či potomků různě. Někteří rodiče jsou přísní a razí přísnou výchovu. Jiní rodiče zase chtějí být svým potomkům nejlepším kamarádem, jiní mají přístup k výchově takový, že si děti musí zkusit vše a v ničem je neomezují. Každý rodič přistupuje k výchově jinak a to je také dobře a v pořádku. Ovšem v každé výchově rodiče nesmí opomenout některé věci.

Zde je pár základních principů a pilířů, které je nutné vnést do výchovy a díky nim má dítě šanci naučit se milovat a být milováno. Pokud tyto pilíře ve výchově nedodržíte, vaše dítko může za vaše chyby platit celý život. Zde jsou ony pilíře.

Milujte své děti, bez podmínek

Láska je v životě velmi důležitá stejně jako ostatní emoce. Asi nejhorší co svému dítěti můžete udělat, je to, že se bude cítit nemilováno. Je pro dítě velmi stresující, bolestivé a smutné, když mají pocit, že jej vlastní rodiče dostatečně nemilují nebo jim lásku nedávají najevo. Každý z lidí potřebuje cítit, že jej někdo blízký miluje a že někomu blízkému na něm záleží. Rodičovská láska musí být cítit a hlavně nesmíte dítěti dát najevo, že o rodičovskou lásku musí bojovat a musí si ji nějak zasloužit, ať už tím, že se chová slušně, pomáhá či má dobré známky. Pokud dítko něco provede, můžete jej potrestat, ale musí cítit, že jej i přesto milujete. Proto se vyhněte velkým obloukem větám typu. Pokud si neuklidíš hračky, maminka tě nebude mít ráda! Proč se vztekáš, s tátou tě nebudeme mít rádi!

Přijměte děti takové, jaké jsou

Pokud sníte o tom, jak se z vašeho dítěte stane nadějná zpěvačka, či malý slavný fotbalista je to určitě pěkný sen. Ovšem mnohým rodičům se stává, že často sní a jejich děti k tomu nemají onen talent. Syn raději chodí do výtvarného kroužku než na fotbal a vaše dcera nemá vůbec hudební sluch. Nedávejte dětem pocit, že vás zklamali, že z nich není a neroste to, co chcete vy! Pokud jim to budete neustále předhazovat, dítě nabyde pocitu méněcennosti, bude se cítit k ničemu, protože nenaplnilo očekávání rodičů.

Buďte vzorem!

Dítě mnohdy opakuje věci, které vidí doma u svých rodičů. Často tak děti, které mají rodiče kuřáky, sáhnou po cigaretě a podobně. Děti mnohdy berou chování svých rodičů jako automatické a normální. Buďte svým dětem vzorem a ukažte mu, jak je dobré se chovat. Pokud dětem říkáte, že kouření je škodlivé a sami přitom kouří, míjí se to účinkem.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: výchova, rodiče, děti

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Nácvik hygieny u dětí

 Hygiena je velmi důležitou součástí každodenního života. Je to prakticky nejdůležitější věc, kterou by měl provozovat…

Děti, které odmítají zeleninu. Jak jim doplnit vitaminy?

 Vitamíny jsou pro lidské tělo velmi důležité. Ať už to jsou děti či dospělí. Dostat však tyto vitamíny do stravy dětem…

BIO strava pro děti - pro a proti

 Každý rodič chce svému dítěti dát v životě to nejlepší z nejlepších. Chce, aby vykročilo do života tou správnou…

Postrach pro lékaře a riziko pro děti? Rodiče samoléčitelé!

 Každý chce pro své dítě to nejlepší. Existují však rodiče, kteří nevěří pediatrům, lékařům zkrátka nikomu a raději…

Zdravé jídlo a děti. Co děti potřebují?

 Pro děti je strava velmi důležitá. Zvláště pokud rostou a vyvýjí se. Asi každý chce, aby se jeho dítěti dostalo jen…

Jak na urážlivé dítě?

 Urážet se umí nejčastěji děti. Poté je to přejde, nicméně jsou takoví, kterým to vydrží i do dospělosti. Urážlivost…

Nenechávejte staré lidi žít o samotě

 Asi nikdo nechce zůstat žít o samotě a být o samotě. Když už sami žijete, alespoň se snažíte o nějaké návštěvy, aktivity,…

Jaká obuv je vhodná pro děti do školy a školky

Správné obutí je základem zdravého držení těla a správné chůze. Tento fakt je neoddiskutovatelný a spousta rodičů si jasně…

 

<a href=Found. " />
<a href=Found. " /> Found. <!DOCTYPE HTML PUBLIC 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

" />
<!DOCTYPE HTML PUBLIC 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

" /> 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY