Dynamická stabilizace páteře

Velikost textu: A A A

Dynamická stabilizace páteře

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Čeští lékaři se zasloužili o zavedení moderního operačního způsobu pro degenerativní onemocnění páteře. Nová metoda dynamické stabilizace páteře se hodí k léčení některých druhů degenerativního onemocnění krční a bederní páteře. K výhodám patří, že při realizaci této metody je zachována úplná hybnost páteře.

Pro dynamickou stabilizaci páteře se využívají umělé náhrady meziobratlových plotének. Rovněž je možné implantovat pružný systém drobných vzpěr zajišťujících stabilizaci obratlů, čímž se nijak neohrozí hybnost páteře.

K přednostem, v porovnání se starším způsobem pevného spojení páteřních obratlů, se řadí možnost takřka fyziologického pohybování páteře. Navíc, jestliže se ploténka nenahrazovala endoprotézou, je umožněna i její regenerace.

Po provedené dynamické náhradě bederní ploténky bylo hodně pacientů ohromena vynikajícím výsledkem. Zvýšené vyskytování degenerativních chorob páteře se spojuje s obezitou, změnami pracovního rytmu, nedostatečnou psychickou a fyzickou relaxací. Až sedmdesát procent populace si již prošla v produktivním věku nějakými bolestmi zad.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

Více informací

Ostatní

zobrazit vše

Zdravá výživa

Nemoci

Léky

Vyšetření a operace

První pomoc

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: obratle, páteř

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Zablokovaná krční páteř a její zdravotní důsledky

Krční páteř je důležitá, tak jako vše, co v těle máme. Potřebujeme ji dnes a denně a proto, když se jí něco stane, obvykle…

Páteř a její nejčastější problémy - seznamte se

 Nemoci pohybového aparátu, zejména bolesti zad, patří k nejčastějším příčinám dlouhodobé pracovní neschopnosti.Co…

8 super rad jak rychle odblokovat páteř 1/2

 Bolesti krční páteřeBolesti krční páteře patří mezi nejčastější zdravotní komplikace osob s kancelářským zaměstnáním.…

8 super rad jak rychle odblokovat páteř 2/2

 Odblokování bodů na spodní straně lebkyOdblokování krční páteře lze dělat několika správnými hmaty, kdy se odblokují…

Metoda SM systém se stává hitem. Jaké cviky přináší?

Metoda označovaná jako SM Systém se stává stále populárnější. Stojí za ní MUDr. Richard Smíšek a jejím cílem je především…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY