Metoda SM systém se stává hitem. Jaké cviky přináší?

Velikost textu: A A A

Metoda SM systém se stává hitem. Jaké cviky přináší?

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Metoda označovaná jako SM Systém se stává stále populárnější. Stojí za ní MUDr. Richard Smíšek a jejím cílem je především eliminovat problémy spojené se zády.

Když se podíváme na hlavní důvody pro využití tohoto systému, jsou tyto:

  • Eliminace bolesti zad

  • Efektivní léčba akutního výřezu ploténky

  • Pomoc při chronických poruchách páteře

SM Systém není metodou nijak náročnou. Jedná se vlastně o systém cvičení. A jaké cviky přináší? Podívejte se společně s námi.

Posilovací cviky

Jenom silné svaly mohou správně fungovat a mohou tak pomoci ke správnému držení těla a fungování pohybového aparáty. Proto jsou základem takzvané posilovací cviky. Založeny jsou na tom, že během nich dochází ke snaze dodat svalům větší sílu, a to v rámci řady jejich jednotlivých skupin.

Stabilizační cviky

Jedná se o systém takových cviků, jejichž cílem je stabilizovat vaše tělo ve správné poloze. Jejich hlavním cílem je to, aby díky nim bylo držení těla za všech okolností správné. Během jejich realizace dochází i k tomu, že jsou eliminovány stabilizační problémy, třeba s ohledem na aktuální polohu zad, která následně může způsobovat bolesti.

Strečink

Protažení je nejenom základem každé přípravy na cvičení, díky čemuž dojde k tomu, že se svaly lehce rozhýbou. Strečink je i součást cviků, které využívá SM Systém. Cíl je v podstatě stejný, jako u přípravy na náročnější fyzickou aktivitu. U strečinku je třeba, aby se jednotlivé svalové skupiny protáhly, díky čemuž je bude následně možné nejenom lépe cvičit, ale dojde i ke snížení rizika případného zranění.

Koordinační cviky

Jedná se o jedinečný systém cviků, které jsou zaměřeny na koordinaci těla, s čímž je spojeno také správné udržení rovnováhy. Na jednu stranu se jedná o cviky jednodušší, ale málokdo ví, že při snaze udržet rovnováhu jsou v těle zapojovány různé svalové skupiny, které k tomu napomáhají.

Relaxační cviky

Stejně jako je zvykem se při náročné fyzické aktivitě protáhnout, tak i SM Systém využívá různé relaxační cviky, které slouží právě pro finální protažení a uvolnění svalstva. I to přispívá k tomu, že výsledek jednotlivých cviků bude přinášet nějaký smysl a svaly se tak z maximálního zatížení přejdou do klidového režimu pozvolným způsobem.

Jak zvládnout SM systém jako začátečník?

Základních cviků je celkem dvanáct. Jak je správně zvládnout? Ideální je jejich naučení pod vedením zkušeného odborníka. K tomu vám může pomoci SM systém kurz, který je určený jak pro pracovníky ve zdravotnictví a maséry, tak samozřejmě i pro širokou veřejnost. Kurz je pochopitelně osobní, díky čemuž se pod vedením instruktora lze cviky nejenom naučit, ale on samotný dohlédne na to, aby byly prováděny správně.

Kromě základního kurzu je možné absolvovat také nástavbu. Tedy kurz doplňkových, který základních dvanáct cviků rozšíří o několik dalších, čímž SM Systém dostane svou hlavní finální podobu.

 

Reklamní článek

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: páteř, pr, zdraví

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Zablokovaná krční páteř a její zdravotní důsledky

Krční páteř je důležitá, tak jako vše, co v těle máme. Potřebujeme ji dnes a denně a proto, když se jí něco stane, obvykle…

Páteř a její nejčastější problémy - seznamte se

 Nemoci pohybového aparátu, zejména bolesti zad, patří k nejčastějším příčinám dlouhodobé pracovní neschopnosti.Co…

Jarní očista organismu

Velikonoce se blíží a dle křesťanské tradice přichází chvíle pro jarní očistu organismu,tzv. postní doba trvající 40 dní…

Zdravá pleť potřebuje hydrataci

Tvrdí to každý dermatolog. Zdraví pleti kráčí ruku v ruce s dostatečnou hydratací zevnitř i zvenčí. Platí to v případě jakékoliv,…

8 super rad jak rychle odblokovat páteř 1/2

 Bolesti krční páteřeBolesti krční páteře patří mezi nejčastější zdravotní komplikace osob s kancelářským zaměstnáním.…

8 super rad jak rychle odblokovat páteř 2/2

 Odblokování bodů na spodní straně lebkyOdblokování krční páteře lze dělat několika správnými hmaty, kdy se odblokují…

8 hlavních podmínek u dárců kostní dřeně 1/2

 Dárci kostní dřeněProstřednictvím dárcovských center se provádějí nábory dárců kostní dřeně pro národní registr dárců.…

8 hlavních podmínek u dárců kostní dřeně 2/2

 Darování kostní dřeněČeská republika patří k zemím, kde je registrováno hodně dobrovolných dárců kostní dřeně.…

Inhalování: pomoc při respiračních onemocněních

Inhalace neboli vdechování roztoku minerální vod nebo léků představuje účinný způsob v boji s respiračními onemocněními…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY