Trápí vás suché ruce? Naučte se o ně správně pečovat, uleví se vám

Velikost textu: A A A

Trápí vás suché ruce? Naučte se o ně správně pečovat, uleví se vám

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Patříte k lidem, které trápí suché ruce, a proto mají neustále u sebe krém? Pokud vám nepomáhá, zřejmě jste vsadili na nevhodný produkt. Anebo jen nedodržujete základní pravidla péče o tenkou pokožku na rukou. Co může být příčinou vašeho trápení a jaká opatření vám mohou pomoci?

V hlavní roli počasí

Pokožka na rukou není tak silná a pevná jako na jiných částech těla, a navíc nedisponuje ochranou v podobě podkožního tuku. Proto se na ní dobře pozná věk – především pak u lidí, kteří péči zanedbávají, nebo jen nevědí, jak na to.

Jedním z největších nepřátel pokožky na rukou je zima. Kombinace snížené vlhkosti a větru s velkými teplotními rozdíly při střídání venkovního a vnitřního prostředí patří k nejčastějším příčinám podráždění a ztráty přirozené vlhkosti. S vysoušením jde ruku v ruce tvorba šupin a ekzému. Pokožka o sobě často dává vědět nepříjemným svěděním.

Řešení je přitom snadné: začněte nosit rukavice, byť se v chladném prostředí pohybujete jen krátkou chvíli. Stav vaší pokožky na rukou by se měl okamžitě zlepšit.

Zásada správného mytí

Čistota je půl zdraví a rodiče vás jistě učili, že byste si měli průběžně mýt ruce. Zřejmě však zapomněli dodat, že příliš časté mytí způsobuje extrémní vysušení. Situace je o to horší, pokud používáte nesprávné kosmetické přípravky – společně s ní se může z pokožky smýt i ochranný film.

Jak z toho ven? Samozřejmě si nemusíte přestat mýt ruce. Zvolte však jinou kosmetiku. Znamenitou volbou je krém na suchou pokožku Atoderm od Biodermy. Zároveň se snažte vyhnout příliš studené či naopak horké vodě.

Nepodceňujte význam vitaminů a minerálů

K vysychání pokožky na rukou může dojít také kvůli nedostatku vitamínů. To však můžete snadno napravit: konzumujte více ovoce a zeleniny, a to zejména druhy bohaté na vitamín C a zinek. Z jídelníčku vyřaďte bílé pečivo a alkohol. Prospěšná údajně není ani káva.

Pozor na dehydrataci

Pokožka potřebuje vodu a vám nezbývá, než se postarat o její pravidelné doplňování. Podle mnoha nezávislých studií je pitný režim minimálně stejně efektivní jako hydratační krémy. Na tekutiny (ideální je čistá voda) nezapomínejte po celý rok, tedy nejen v průběhu parného léta. 

 

Kdo maže, ten jede

Význam vhodně zvolené kosmetiky jsme již nakousli v souvislosti s umýváním rukou. Přesto není od věci zdůraznit, že právě pravidelné používání krému s hydratačními a vyživujícími účinky může suché pokožce velmi prospět.

Obecně je lepší používat jeden prověřený produkt, než na ruce „patlat“ všechno možné. Rozhodně se vyhnete krémům, které kůži příliš zjemňují a vysušují – zanedlouho po aplikaci byste měli pocit, že musíte opět mazat.

 

Reklamní článek

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: bioderma-cz.com

Štítky: kůže, pr

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Plíseň nehtů a nohou - jak jí zabránit?

 Chodit bosými nohami po místech, kde chodí i cizí lidé bosí je tak trošku risk. Týká se to hlavně koupališť, sauny,…

Nová injekční léčba melanomu kůže na obzoru

Nejnovější studie Moffitt Cancer Center naznačuje, že by injekční terapie mohla pomoci v boji s melanomem. Melanom je nejagresivnější…

Jak probíhá vyšetření znamének a pih

Pokud jste se rozhodli pro preventivní prohlídku vašich znamének a pih, udělali jste dobře. Kožní nádory jsou totiž na vzestupu…

Které potraviny pomáhají proti šupinatění kůže a proč?

 Ačkoli je klíčem ke zdravé kůži komplexně zdravý způsob života, můžete si účinně pomoci i okamžitým zvýšením podílu…

Které potraviny pomáhají proti celulitidě a proč?

 Celulitida je strašákem každé ženy, a bohužel většina žen se s ní také v průběhu života setká. Jak celulitida…

4 hlavní chyby při opalování

Ochrana proti slunečnímu záření je v dnešní době nezbytná. Pokud se rádi opalujete, měli byste se vyhýbat spálení kůže od…

Co potřebuje lidská pokožka a pleť?

 Pokožka je nejen pomyslnou hranicí našeho těla a okolí, ale stává se také symbolem celkového zdraví a krásy. Lidé se…

8 super rad jak rychle se zbavit puchýřů na nohou 1/2

 Náplast na puchýřeVe většině případů se puchýře zahojí samy. Nejprve dojde k zarudnutí kůže, především na nártu…

8 super rad jak rychle se zbavit puchýřů na nohou 2/2

 Aloe vera gelAloe vera působí protizánětlivě, tím pádem nemá problémy zajistit zmírnění zarudnutí a otoku u puchýře.…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY