Jak zabránit rychlému stárnutí

Velikost textu: A A A

Jak zabránit rychlému stárnutí

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Jistě jste si všimli, že mnoho lidí takzvaně zestárně téměř ze dne na den. Obvykle se jedná o různá přelomová období života, ve kterých k tomuto zlomu dojde. Nejčastěji se jedná o ztrátu partnera, vážnou nemoc v rodině, ztráta přátel anebo odchod do důchodu.

Ve všech těchto případech je evidentní, že hlavní roli v tomto přerodu ze svěžího jedince do starého člověka hraje psychika a celkový pohled na život. Proto hlavním klíčem k co nejdelší vitalitě je aktivní přístup k životu, který má náplň a cíl.

Zájmy - pokud máte koníčky, je to skvělé. Důležité ovšem je, abyste neměli pouze jediné hobby, ale měli jich více. Tím totiž eliminujete riziko, že z jakýchkoliv důvodů, ať již finančních nebo zdravotních, o jediný koníček přijdete.

Rodina - udržujte kontakty s rodinou, ať již se jedná o partnera, děti, sourozence nebo strejdy. Také v tomto případě je důležité mít větší okruh lidí, abyste nezůstali úplně sami.

Přátelé - přátelé jsou třetím pilířem, který vám proces stárnutí zpomalí. Přesto se stává, že v uričté fázi života přátelé odejdou. Je to smutné, ale dá se to řešit. Existují různé spolky, kde si najdete další známé.

Pozitivní přístup - s dobrou náladou a nadějí to jde vždy lépe, než když se budete mračit a vidět svět negativně. Nenadávejte, snažte se vidět to dobré a užívejte si krásy života. I když to někdy nejde, vůlí se donuťte a postupně přijde přirozená radost.

Zvířecí kamarád - zvířata se můžou stát další motivací do života. Přesto je potřeba počítat s tím, že obvykle zemřou dříve, než jejich lidský majitel, tak během svého života udělají každému spousta radosti. Pokud přijmete, že koloběh života je vesmírným zákonem, budete i odhcod zvířecího kamaráda snášet o něco lépe.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: stáří, senioři

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Několik rad na dlouhověkost a aktivní stáří

 Stáří je nevyhnutelné období, ke kterému každý dospěje. Přesto tento věk neznamená, že se musíte vzdát aktivního způsobu…

Pravidelný pohyb seniorům prospívá a prodlužuje jim život

 Fyzická aktivita, pohyb je důležitý snad v každém věku. Pravidelná fyzická aktivita zvyšuje kondici, prospívá zdraví…

Nenechávejte staré lidi žít o samotě

 Asi nikdo nechce zůstat žít o samotě a být o samotě. Když už sami žijete, alespoň se snažíte o nějaké návštěvy, aktivity,…

Jak na deprese u seniorů

 Deprese je nemoc, není to jen nějaká zástěrka. Tato nemoc může postihnout každého z nás a je důležité jí začít včas…

Pomoc státu při péči o seniora

 Mnoho lidí tvrdí, že dneska od státu člověk nic nedostane zadarmo. Do určité míry, možná ano. Zadarmo opravdu nic nedostanete.…

Jak cvičit paměť ve stáří

 Paměť je velmi složitý proces funkce mozku. Vlivem této mozkové schopnosti si můžeme pamatovat všechny ponděty, postřehy,…

Jak omezit vypadávání vlasů

Ztráta vlasové pokrývky hlavy je velmi nepříjemná. Bohužel se s ní ale v současné době setkává stále více lidí. Mnohé zdroje…

Jak si vybrat pečovatelku o seniora

 Péče o starého člověka zabírá spoustu času. Pokud máte svého manžela, děti, práci, může být péče o blízkého seniora…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY