Představujeme specifické mužské zdravotní problémy

Velikost textu: A A A

Představujeme specifické mužské zdravotní problémy

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Tak jako ženy, i muži mají různé zdravotní problémy, o kterých velmi neradi mluví. Hlavním důvodem je stud, ke kterému ovšem není vůbec žádný důvod. Podstatné totiž je, aby se nemoci podchytily včas a byla zahájena jejich léčba.

Peyronieho choroba

Jednou z těchto nemocí je poměrně vzácná Peyronieho choroba. Toto onemocnění se projevuje zakřivením penisu, jenž může postihnout starší i mladší ročníky. Obvykle je způsobeno úrazem, který si ovšem postižený muž nemusí vůbec uvědomovat.
V každém případě je nutná návštěva lékaře, který navrhne buď konzervativní nebo chirurgickou léčbu.

Candida

Plísňové onemocnění je obvykle spojováno hlavně se ženami a jejich poševním výtokem. Najčastěji se jedná o Candidu albicans. Ovšem každý si musí uvědomit, že tato choroba postihuje i muže. Je totiž vzájemně přenosná různými milostnými praktikami. U mužů se plíseň většinou neprojevuje tak intenzivně, jakou žen. Může se objevit zarudnutí, svědění aněkdy pálení. Jindy vůbec nic. Přesto vždy platí, že jakmile plísní onemocní jeden z partnerů, měl by být automaticky přeléčen i druhý partner.

Pásový opar

Pásový opar je další chorobou, za kterou se muži stydí a neradi o něm mluví. Pásový opar je způsobován virem Herpes a většina lidí se s ním v průběhu života setká. Dokonce ho nosí v sobě, ale bez jakéhokoliv projevu. K tomu nejčastěji dochází v době, kdy je oslabena imunita. U pásového oparu existuje určité riziko, že se může projektovat i v intimních partií. V takovém případě se zvyšuje riziko přenosu na partnera.

Samozřejmě, že muži se nechlubí i mnoha dalšími onemocněními. Nejčastěji se jedná o takové choroby, které jsou nějak spojeny s milostnou sférou. Druhou nejobvyklejší skupinou jsou nemoci, které je nějak omezují v projevu jejich fyzických a také duševních schopností. Každý muž se přece chce prezentovat jako pořádný chlap. Jenže by to nemělo být za cenu vlastního zdraví. Je proto důležité, aby muži svým partnerkám důvěřovali a dokázali se jim svěřit se svými chorobami. Zodpovědná žena potom může na partnera apelovat, aby svůj zdravotní problém řešil s lékařem.

Reklamní článek

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: nemoci, pr

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Rizikové práce v České republice - statistické výsledky za rok 2012

V České republice pracuje v rizikkových kategoriích více jak 450 000 zaměstnanců a podnikatelů. Okolo 75% to jsou muži.Nejvíce…

Psychiatr - obávaný lékař aneb je na čase se přestat bát

 Psycholog je stále pro mnoho lidí tabu. Bojí se k němu jít a bojí se o svých problémech mluvit. Ono se není čemu…

Co způsobuje vlnu Alzheimerovy choroby?

 Alzheimerova choroba je degenerativní onemocnění mozku. Toto onemocnění způsobuje postupnou demenci. Alzheimerova nemoc…

Nemůžete najít práci? Nenechte se tím zdeptat!

 V tomto článku se více zaměříme na problematiku dlouhodobého nenalezení práce. Pokud práci nemůžete najít dlouho…

Jak stabilizovat náladovost

Náladu můžete mít buď dobrou, nebo špatnou. Nálady se mohou měnit z minuty na minutu. To je typické pro teenagery. Ti jsou…

Které potraviny pomáhají proti tvorbě aftů a proč?

 Zásadní význam pro prevenci aft mají vitamíny skupiny B, zejména kyselina listová. Právě nedostatek tohoto vitamínu…

Jak léčit jednotlivé druhy kašle

Kašel je velmi nepříjemná záležitost, která je ovšem obranným mechanismem lidského těla. Kašel můžeme rozdělit na 3 hlavní…

Jaké potraviny pomáhají při borelióze

 Lymská borelióza je strašákem všech lidí, kteří rádi chodí do přírody. Co je vlastně borelióza a jak lze její léčbu…

Základní vychytávky pro péči o nemohoucí osobu

Příspěvek na péči Příspěvek na péči lze získat i pro dohled nad nemohoucím, na různá cvičení či procházky. Mohou se…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY