Jak léčit jednotlivé druhy kašle

Velikost textu: A A A

Jak léčit jednotlivé druhy kašle

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Kašel je velmi nepříjemná záležitost, která je ovšem obranným mechanismem lidského těla. Kašel můžeme rozdělit na 3 hlavní skupiny, které se různě léčí.

Štěkavý kašel

Obvykle se objevuje velmi rychle a je často doprovázený chrapotem a změněným zastřeným hlasem. Nejčastěji se spojuje se zánětem hrtanu, velmi často se objevuje u malých dětí. Pomáhá dýchat studený vzduch, který projevy štěkavého košle sklidňuje, ale současně je třeba si uvědomit, že jde o dočasné řešení, protože chlad může postiženému dělat jinak špatně a zhoršovat nachlazení či zánět.

Z podpůrných metod je vhodné nastrouhat čerstvou cibuli a smíchat ji s medem a vyčkat nejméně 1 hodinu, dokud se z cibule neuvolní šťáva. Tuto směs užívejte 1 polévkovou lžíci 5x denně - pozor by si měli dát děti, alergici a lide s problematickým zažíváním.

Suchý kašel

Velmi nepříjemný druh kašle, který často doprovází chřipku a různé alergické reakce. Suchý kašel podporuje přetopená místnost se suchým vzduchem, proto můžete využít zvlhčovaž vzduchu a jednou za čas je dobré místnost intenzivně vyvětrat.

Na podporu léčby se hodí teplý plicníkový čaj silně oslazený medem a popíjený v průběhu dne - znovu pozor pro alergiky nemusí být vhodný.

Vlhký kašel

Obvykle doprovází různé nachlazení a virózy, projevuje se odkašláváním hlenů o různé barvě a hustotě. Absolutně nevhodné je pití mléka, které zvyšuje tvorbu hlenů, zrovna tak je vhodné se vyhnout větší konzumaci jogurtů.

Léčbu vlhkého kašle dokáže podpořit jitrocelový čaj oslazený medem (pozor na alergii) a pravidelné užívání jitrocelového sirupu. 

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

Více informací

Ze zahraničí

Babské rady a recepty

Ostatní

Alternativní léčba

Nemoci

zobrazit vše

Vyšetření a operace

Příznaky a příčiny

Léky

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: kašel, nemoci

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Rizikové práce v České republice - statistické výsledky za rok 2012

V České republice pracuje v rizikkových kategoriích více jak 450 000 zaměstnanců a podnikatelů. Okolo 75% to jsou muži.Nejvíce…

Psychiatr - obávaný lékař aneb je na čase se přestat bát

 Psycholog je stále pro mnoho lidí tabu. Bojí se k němu jít a bojí se o svých problémech mluvit. Ono se není čemu…

Co způsobuje vlnu Alzheimerovy choroby?

 Alzheimerova choroba je degenerativní onemocnění mozku. Toto onemocnění způsobuje postupnou demenci. Alzheimerova nemoc…

Nemůžete najít práci? Nenechte se tím zdeptat!

 V tomto článku se více zaměříme na problematiku dlouhodobého nenalezení práce. Pokud práci nemůžete najít dlouho…

Jak stabilizovat náladovost

Náladu můžete mít buď dobrou, nebo špatnou. Nálady se mohou měnit z minuty na minutu. To je typické pro teenagery. Ti jsou…

Které potraviny pomáhají proti tvorbě aftů a proč?

 Zásadní význam pro prevenci aft mají vitamíny skupiny B, zejména kyselina listová. Právě nedostatek tohoto vitamínu…

Jaké potraviny pomáhají při borelióze

 Lymská borelióza je strašákem všech lidí, kteří rádi chodí do přírody. Co je vlastně borelióza a jak lze její léčbu…

Základní vychytávky pro péči o nemohoucí osobu

Příspěvek na péči Příspěvek na péči lze získat i pro dohled nad nemohoucím, na různá cvičení či procházky. Mohou se…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY