Léčitel a astrolog Pavel Hanzal říká: alergie jsou na vzestupu a je to závažnější problém, než jsme si doposud mysleli

Velikost textu: A A A

Léčitel a astrolog Pavel Hanzal říká: alergie jsou na vzestupu a je to závažnější problém, než jsme si doposud mysleli

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Léčitel a astrolog Pavel Hanzal provozuje svoji praxi již více než 8 let. Za tu dobu prošlo jeho poradnou mnoho klientů. V tomto rozhovoru se s nám podělí o zkušenosti, které získal v souvislosti s alergiemi.

Jaké máte zkušenosti s rozšířením alergií v naší populaci?

Moje zkušenosti bohužel ukazují, že alergie jsou stále na vzestupu. Vedle známých alergických reakcí, mezi které patří různé rýmy, ztížené dýchání, slzení a pálení očí nebo vyrážky na pokožce se ukazuje, že alergie mají mnohem větší pole působnosti, než si lidé myslí.

Ve své praxi zjišťuji, že naše organismy reagují alergicky na mnohem větší množství podnětů, než je obecně známo. Navíc různorodým způsobem.

Mohl byste uvést některé příklady?

Například pálení v ústech nebo jazyka, což je velmi častý problém, je v mnoha případech způsobeno alergickou reakcí. A to nejenom na jídlo, jak jsem dříve předpokládal. Velký vliv hraje například ovzduší místa, ve kterém žijeme. To, jak je životní prostředí znečištěné, se promítá i do kvality vzduchu a spolu s jeho zhoršením se rozvíjejí další alergie.

Dalším příkladem jsou problémy se zažíváním. Část obtíží spojovaných s tzv. pálením žáhy je ve skutečnosti alergická reakce. Znovu nejčastěji na potraviny, nápoje nebo vzduch.

Tím to zdaleka nekončí....

Může dobrý životní styl snížit riziko vzniku některého druhu alergie?

Může, ale také nemusí. Problém totiž je, že zdravá výživa a dostatek pohybu je pouze jednou složkou problému. Další podmínkou je psychická vyrovnanost a duševní harmonie. Právě u našem duchovním vývoji v souvislosti se zdravím píšu, mimo jiné, ve své knize Karmické souvislosti.

Jaké největší úspěchy v léčbě alergie jste ve své praxi zažil?

Za největší úspěchy v tomto směru považuji dvě věci. Za prvé že se mi podařilo rozšířit znalosti a uvést je do praxe s již výše zmíněným problémem, že je mnohem více alergických reakcí a souvislostí, než s jakými zatím pracuje klasická medicína. To se pozitivně projevuje na výsledcích léčby mých klientů.

Druhý úspěch je soukromý. Jako dítě jsem trpěl silnou alergií, musel jsem používat různé léky a inhalátory apod.. Postupy, které se snažím realizovat i ve své praxi, jsem se této alergie zcela zbavil. Celé léčba trvala sedm let, což jak jsem později pochopil, nebyla náhoda. Musely se, mimo jiné, obměnit všechny buňky v těle.

Změnil se pohled lékařů na přírodní medicínu? Spolupracují s Vámi?

Klíčovým bodem mé praxe je neomezování klientů v klasické léčba a vlastní vůli. Proto nikdy nikomu nezakazuji, aby přestal s klasickou léčbou. Ale zpátky k otázce. Částečný posun vnímám. Někteří lékaři již tolik nebojují proti tomu, pokud se chce jejich pacient léčit i v rámci alternativní medicíny. Což je dobře, protože zdraví máme jen jedno.

Jak tedy u vás probíhá léčba alergie?

Primárně je potřeba zjistit, zda se opravdu jedná o alergii. Pokud ano, následuje diagnostika příčin alergie. Souběžně vedu s klientem rozhovor, který je důležitý pro získání základního přehledu o životním stylu klienta, jeho návycích, problémech a celkovém životě. Následuje analýza nejvhodnějšího způsobu léčby a konkrétní doporučení.

Léčba alergie přírodní cestou je běh na dlouhou trať. Vyžaduje odhodlání a vůli nemocného. Protože jak jsem již zmínil, do léčby vstupuje mnoho faktorů, může být úspěchem i zmírnění potíží.

Děkuji za rozhovor.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

Více informací

Ostatní

Nemoci

Babské rady a recepty

První pomoc

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: alergie, přírodní medicína

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Návod na tibetské česnekové kapky

 Přinášíme vám recept na výrobu česnekových kapek tak, jak byl nalezen v Tibetu v roce 1972. Jeho účinky jsou široké…

Jak si doma vyrobit konopnou mast?

 Výrobky z konopí, ať už nejrůznější kosmetické přípravky jako jsou krémy, masti, mýdla, šampóny, či další, jsou u nás…

Hlíva ústřičná pomáhá ve všech podobách

 Jedním z nejdostupnějších přírodních léků, které jsou k dispozici zcela běžně v obchodech, je hlíva…

Rakytníkový olej udrží vaše sliznice zdravé

Základním kamenem našeho zdraví je dobrá imunita. Toto slovo pochází z latiny a v překladu znamená odolnost a nedotknutelnost.…

Nejlepší bylinky na hojení ran

Bylinky můžou podpořit hojení a léčbu drobných oděrek, menších zranění nebo popálenin. Samozřejmě, že vždy je nejrpve nutné…

Jak a proč je důležité posílit imunitu u lidí ve věku 50+?

Oslavili jste už padesát, nebo máte v rodině někoho s tímto kulatým věkem? Toto věkové rozmezí je, a zároveň není mnoho…

Babské rady proti nachlazení

Nachlazení je opakovaným nepříjemným průvodcem každého člověka, zejména během podzimu a zimy. Vedle léků klasické medicíny…

Co lidem pomohlo na sluneční alergii 1/2

 BetakarotenMnoha lidem na sluneční alergii pomohlo užívání betakarotenu. Jako doplněk stravy je k dostánív tabletách,…

 

" />
Prodej družstevního bytu a daň z příjmu<div style=online eğitim
" /> Prodej družstevního bytu a daň z příjmu
online eğitim
Rekonstrukce bytu: Praktické tipy pro bezproblémové úpravy domova
Rekonstrukce bytu: Praktické tipy pro bezproblémové úpravy domova Rekonstrukce bytu: Praktické tipy pro bezproblémové úpravy domova
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY