Operace očních víček

Velikost textu: A A A

Operace očních víček

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Operace očních víček je v dnešní době velmi častá a to zejména u žen. Díky tomuto drobnému zákroku ženy omládnou o několik let, protože právě operace očních víček je zákrok, který dokáže proměnit vzhled člověka tak moc, proto také ženy tuto operaci podstupují, aby se cítily lépe.

Příčiny operace očních víček

Operace očních víček se provádí jak z estetického hlediska, tak ze zdravotního hlediska. Pokud jde o operaci očních víček ze zdravotního hlediska je to většinou vyvrácení okraje víčka od oka, křeč svěrače očního víčka, pokles horního víčka, neschopnost uzavřít oční štěrbinu, vchlípení okraje víčka od oka. Další příčiny jsou z estetického hlediska, a to jsou například kožní výrůstky, usazeniny tuků do kůže a podobně.

Příprava a průběh operace očních víček

Před operací je nutné vše konzultovat s odborným lékařem. Před samotnou operací očních víček by dva týdny nemělo proběhnout akutní onemocnění jako nachlazení, virózy a podobně. Vysadit léky na krvácivost jako acyplpirin, anopyrin a podobně. Dále je potřeba podstoupit běžné vyšetření jako vyšetření krve a moči, EKG a podobně. Lékař začne odstraňovat nadbytek kůže, podle čar, které si předtím na vaši kůži nakreslil. Každá operace probíhá trošku jinak. Plastická operace je jiná, než například operace neschopnosti uzavření očního víčka.

Rizika a komplikace operace očních víček

Vlivem operace může docházet k nadměrnému slzení očí, k nadměrnému vysychání očí. Můžete mít také podrážděnou spojivku. Problémy se, ale postupně zmenšují a ustupují. Může se stát, že oko oteče, ale to je běžné. Při procesu hojení se někdy může stát, že v dolní části jizvy dojde ke zbytnění či rozšíření jizvy. Nejčastěji to bývá v oblasti vnitřních či zevních koutků. Lze to vyřešit korekcí určité části jizvy, je potřeba, ale myslet na to, že jizva musí být stabilizována a doba, kdy se provede korekce je vyloženě na rozhodnutí lékaře. Operace se mohou provádět v celkové či částečné anestezii.

Předpokládaná doba rekonvalescence po operaci očních víček

Pokud je operace v částečné anestezii, ještě ten den, pokud nejsou komplikace, vás pustí domů, pokud je anestezie celková, rozhodnou o tom lékaři a anesteziolog. Pokud je vše v pořádku, po týdnu je možné se vrátit do práce, s fyzickou aktivitou počkejte zhruba po dvou až třech týdnech, po dohodě s lékařem.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

Více informací

Vyšetření a operace

zobrazit vše

Plastická chirurgie

Ostatní

Nemoci

zobrazit vše

Příznaky a příčiny

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: oči, oční víčka, plastická chirurgie, chirurgie

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Které potraviny pomáhají proti celulitidě a proč?

 Celulitida je strašákem každé ženy, a bohužel většina žen se s ní také v průběhu života setká. Jak celulitida…

Bezbolestná ultrazvuková liposukce

Rychlé a bezbolestné odstranění přetékajícího tuku z lidského těla je snem každého člověka, který se s tímto problémem potýká.…

Zkušenosti pacientů a diskuse: zvětšení rtů 1/2

 Přirozený vzhled. Zvětšení rtů vydrželo celkem dlouhoI přes prvotní obavy toho, jak bude výsledek vypadat a zda bude…

Zkušenosti pacientů a diskuse: zvětšení rtů 2/2

Zvětšení rtů - nenadchlo ani nezaujaloNevím, čím to může být, ale výsledek mě nějak výrazně nezaujal. Sice zvětšení rtů proběhlo,…

Zkušenosti pacientů a diskuse: zubní implantát 1/2

 Mám, vše v pořádku, ale ta cenaMě nezbylo nic jiného, než si zubní implantát dát. A to jednoduše proto, že mi…

Zkušenosti pacientů a diskuse: zubní implantát 2/2

Špatné anestetikum a velká bolest zubního implantátuNebála jsem se tolik, ale musím říci, že bolest to byla celkem velká.…

Zkušenosti pacientů a diskuse: odstranění tuků na víčkách 2/2

 Odstranění bylo celkem nechutnéJednalo se o zákrok u kosmetičky, která tvrdila, že odstranění tuků na víčkách zvládá…

Zkušenosti pacientů a diskuse: odstranění chrápání laserem 2/2

 Nepříjemnost a bolestiI když je zákrok prováděn v lokální anestezii a neměla by se cítit jakákoliv bolest, opak…

Zkušenosti pacientů a diskuse: výměna prsních implantátů 1/2

 Zákrok byl jednodušší než při zvětšeníDůvodem výměny prsních implantátů bylo poškození těch stávajících. Samotný zákrok…

 

<!DOCTYPE HTML PUBLIC 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

" />
<!DOCTYPE HTML PUBLIC 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

" /> 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<link rel= " />
<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<link rel= " />
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY