Rakytníkový olej udrží vaše sliznice zdravé

Velikost textu: A A A

Rakytníkový olej udrží vaše sliznice zdravé

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Základním kamenem našeho zdraví je dobrá imunita. Toto slovo pochází z latiny a v překladu znamená odolnost a nedotknutelnost. Chrání naše tělo před různými škodlivinami a choroboplodnými zárodky. Znamením, že imunitní systém nefunguje tak, jak by měl, jsou opakovaná infekční onemocnění a chronická únava. Pro správnou funkci imunitního systému jsou velice důležité zdravé sliznice a kůže. Ty totiž slouží jako jakýsi obranný štít proti nemocem. Víte, jak udržet sliznice zdravé?

Odpověď je jednoduchá – rakytníkový olej. Rakytník je zeleno-stříbrný keř s oranžovými bobulemi, jenž pochází z Asie. V tibetské, ruské i čínské medicíně se využívá už po dlouhá staletí a v současné době už je rozšířený po celé Evropě. Má totiž regenerační a povzbuzující účinky a posiluje kardiovaskulární a trávicí systém. Olej, který se z něj získává, obsahuje důležité vitamíny A, B, C, D, E, K a P a především nenasycené mastné kyseliny (omega 3-6-9) a vzácnou omega 7 nenasycenou mastnou kyselinu. Rakytník dále obsahuje betakaroteny, fytosteroly, kyselinu listovou, organické kyseliny, třísloviny a minerální soli.

Rakytník pomáhá i při vaginální suchosti

Kromě toho, že rakytník udržuje zdravé sliznice nejen v trávicím, ale i dýchacím traktu, je rovněž vhodný pro lidi, které trápí syndrom suchého oka, a ženy trpící vaginální suchostí. Rakytníkový olej pomáhá i při kožních problémech, jako jsou ekzémy, a popáleninách. V neposlední řadě se využívá rovněž pro kosmetické účely – při vypadávání vlasů nebo ve chvíli, kdy se objeví první vrásky. Rakytník nebo rakytníkový olej se tedy také objevuje v různých gelech a krémech.

Rakytníkový olej jako doplněk stravy

Rakytníkový olej je proto vhodný doplněk stravy. Čistý stoprocentní rakytníkový olej získaný šetrnou CO2 extrakcí, jenž neobsahuje barviva ani cukr, se nachází v produktu Rakytníkový olej + vitamín D, který vyrábí česká společnost Noventis s.r.o. Tento doplněk stravy v podobě kapslí je vhodný pro dospělé a děti od tří let. Kromě pozitivních účinků rakytníkového oleje má i řadu dalších předností. Nachází se v něm i vitamín E, jenž napomáhá ochraně buněk před oxidativním stresem, a vitamín D, který je důležitý nejen pro správnou funkci imunitního systému, ale rovněž pro správnou stavbu a sílu kostí a zubů a dobré vstřebávání a využití fosforu a vápníku. Doplněk stravy Rakytníkový olej + vitamín D je tak dobré užívat pro zdravý imunitní systém, krásnou a zdravou pokožku, zdravé srdce a trávení a právě obsah vitamínu D.

Produkt si můžete zakoupit na webových stránkách www.noventis.cz, kde získáte řadu výhod. V případě prvního nákupu se můžete těšit na slevu 50 korun, na své si přijdou ale i stálí zákazníci – pro ně jsou připraveny slevy na opakované nákupy. Využít můžete také dopravu zdarma.

Placený reklamní článek

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: noventis.cz

Štítky: bylinky, přírodní medicína, pr

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Návod na tibetské česnekové kapky

 Přinášíme vám recept na výrobu česnekových kapek tak, jak byl nalezen v Tibetu v roce 1972. Jeho účinky jsou široké…

Jak si doma vyrobit konopnou mast?

 Výrobky z konopí, ať už nejrůznější kosmetické přípravky jako jsou krémy, masti, mýdla, šampóny, či další, jsou u nás…

Ostropestřec mariánský dokáže divy

 Ostropestřec mariánský se řadí mezi rostliny, které nejsou v našich podmínkách příliš rozšířené. Je to škoda,…

Hlíva ústřičná pomáhá ve všech podobách

 Jedním z nejdostupnějších přírodních léků, které jsou k dispozici zcela běžně v obchodech, je hlíva…

Léčitel a astrolog Pavel Hanzal říká: alergie jsou na vzestupu a je to závažnější problém, než jsme si doposud mysleli

 Léčitel a astrolog Pavel Hanzal provozuje svoji praxi již více než 8 let. Za tu dobu prošlo jeho poradnou mnoho klientů.…

Nejlepší bylinky na hojení ran

Bylinky můžou podpořit hojení a léčbu drobných oděrek, menších zranění nebo popálenin. Samozřejmě, že vždy je nejrpve nutné…

Babské rady při bolesti uší

Bolest uší může mít hodně příčin, ale zřejmě nejčastěji se setkáte s bolestí způsobenou různým nafoukáním studeného vzduchu…

Jak a proč je důležité posílit imunitu u lidí ve věku 50+?

Oslavili jste už padesát, nebo máte v rodině někoho s tímto kulatým věkem? Toto věkové rozmezí je, a zároveň není mnoho…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY