Jak se léčí neplodnost

Velikost textu: A A A

Jak se léčí neplodnost

Ilustrační foto
 • autor: Redakce

Problém s neplodností potkává čím dál větší množství párů, které si přejí počít dítě. Přitom vlastní dítě je přirozenou součástí každé rodiny. Jestliže se početí nedaří, přicházejí do soužití různé problémy, které můžou vygradovat až rozpadem vztahu.

Moderní medicína má přitom k dispozici léčbu neplodnosti s poměrně vysokým procentem úspěšnosti. Ta může dosahovat až 70 %, v závislosti na příčině neplodnosti, věku ženy a samozřejmě i odbornosti lékařů. Toto procento úspěšnosti dosahuje i Institut reprodukční medicíny a genetiky Karlsbad Fertility.

Vybrané hlavní metody léčby neplodnosti

Mezi hlavní lékařské postupy, které se snaží neplodnost léčit, patří:

 • IVF – zkratka celého názvu „in vitro fertilizace“ v češtině značí mimotělní oplození. Většina laiků tuto metodu zná pod pojmem oplodnění ve zkumavce, kdy spermie musí vajíčko oplodnit bez jakéhokoliv zásahu odborníků na umělou reprodukci.

 • Podpora ovulace – další metodou řešení neplodnosti je podpora ovulace. Jedná se o neinvazivní formu léčby, u které není mnoho rizik vedoucích ke komplikacím. Výjimkou je možnost vícečetného těhotenství.

 • IUI – zažitý krátký název pro intrauterinní inseminace, jenž je sice invazivní, ale jde opravdu o minimální zásah do ženského organismu. V tomto případě se totiž zavádí spermie do děložní dutiny.

 • ICSI – prostřednictvím intracytoplasmické injekce dochází k implementaci spermie do vajíčka. Jedná se o jednu z nejvíce používaných technik.

 • Kultivace embryí – cílem této metody zaměřující se na léčbu neplodnosti je prodloužení kultivace oplodněných vajíček. Díky tomu může lékař vyhodnotit, které embryo je pro přenos do dělohy nejvíce vhodné a rozvinuté.

Co zahájení léčby předchází

Základním předpokladem k tomu, aby byla vybrána ta nejlepší léčba neplodnosti, je vyšetření obou partnerů. Jedině tak lze zjistit, co je příčinou problémů s početím a jaké jsou nejvhodnější možností léčby. Součástí vyšetření plodnosti by vždy mělo být:

 • anamnéza

 • gynekologické vyšetření

 • zjištění hladiny hormonů v organismu

 • spermiogram

 • sérologie

Co byste ještě měli vědět

Každá kvalitní klinika zaměřená na léčbu neplodnosti, mezi které patří i Ferticare Prague, nezapomíná vedle klasických medicínských postupů ani na alternativní metody. Mezi ně patří např. akupunktura, různé druhy masáže (včetně speciální masáže na podporu plodnosti) nebo hormonální jóga.

Reklamní článek

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: neplodnost, pr

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Jaké potraviny pomáhají při tvorbě životaschopných spermií

Neplodnost a problémy s početím dítěte se rok od roku čím dál více rozmáhají. Navíc je evidentní, že dřívější domněnky, že…

Jak vyřešit problémy s neplodností

Pokud máte problémy s početím vašeho vysněného dítěte, zřejmě patříte mezi páry, které mají problémy s neplodností. Těch…

Nejčastější úrazy při jízdě na koni 2/2

 Podvrtnutí, zlomeninyNení ničím neobvyklým, že při jízdě na koni vznikají pády a tak mezi nejčastější úrazy při jízdě…

Nejčastější úrazy při jízdě na koni 1/2

 Poranění ramenního pletence při jízdě na koniMezi nejčastější úrazy při jízdě na koni se řadí bezpochyby poranění ramenního…

Nejčastější úrazy při krasobruslení 2/2

 Úrazy páteře při krasobrusleníSmutným faktem je i to, že mezi nejčastější úrazy při krasobruslení patří i úrazy páteře.…

Nejčastější úrazy při krasobruslení 1/2

 Poškození dolních končetinObecně nejčastější úrazy při krasobruslení jsou úrazy dolních končetin. Často je postiženo…

Nejčastější úrazy při automobilovém závodu 1/2

 Poranění krční páteřePři automobilovém závodě jsou vůbec nejčastější úrazy krční páteře. Je to zejména proto, že při…

Nejčastější úrazy při závodu na motorce 2/2

 ZlomeninyStává se, že při pádu z motorky, zvláště při závodu, dojde ke zlomenině končetiny, ale i třeba prstů, nebo…

Nejčastější úrazy při závodu na motorce 1/2

 Spálené lýtkoPoranění, které patří mezi nejčastější úrazy při závodu na motorce. Stává se to tedy víceméně začínajícím…

S čím počítat u operace šedého zákalu

 Operace šedého zákalu je jedinou možností, jak tyto problémy s očima vyléčit. Kataraka, jak se tato choroba také…

Nejčastější úrazy při bowlingu 1/2

 Úrazy kotníkuHodně úrazů se stává při bowlingu v oblasti kotníku. Většinou začátečníci, ale i lidé, kteří přecení své…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY