Vše o masážích 2/2

Velikost textu: A A A

Vše o masážích 2/2

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Na kvalitě maséra záleží

Není masáž, jako masáž. Správnou volbou jsou kvalitní maséři, kteří skutečně dokážou pomocí svých rukou doslova zázraky. Naopak maséři, kteří absolvovali jenom krátkodobé kurzy a rekvalifikace, a nemají potřebné zkušenosti, rozhodně nepatří mezi ideální volbu.

Masáž lze obohatit vnějšími podněty

Při masáži nemusí jít nutně jenom o doteky, jelikož samotný zážitek lze obohatit i o řadu vnějších podnětů. Jde hlavně o situace spojené s relaxací. V takovém případě je možné využívat například hudbu, stejně jako je možné využívat například také aromaterapii ve formě různých vůní.

Masáž je pro každého

Pokud nejde o konkrétní kontraindikace, je třeba říci, že masáže jsou pro každého. A to jak pro děti, tak i dospělé osoby jakýchkoliv generací. Může se jednat o aktivní sportovce, osoby se sedavou prací, nebo muže i ženy. Zkrátka a jednoduše daných možností může využívat opravdu každý, kdo potřebuje.

Masáž je spojena také s psychikou

Správný masér ovládá nejenom danou techniku. Pokud chcete vědět vše o masážích, nesmíte zapomínat na fakt, že je spojena také s psychikou. Správný masér by se měl umět vcítit do jednotlivých nálad konkrétního člověka a podle toho zvolit nadcházející postup.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

Více informací

Ostatní

Zdravotnictví

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: masáž

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Čokoládová masáž pomůže vašemu zdraví

 Cítíte se v poslední době unavení a nejste ve své kůži? Trpíte dokonce bolestmi zad? Je nejvyšší čas zpomalit své pracovní…

Představujeme oblíbené masérské (masážní) stoly 1. část

 Dvoudílný dřevěný masážní stůlJeden ze skutečně nejoblíbenějších masérských stolů na našem trhu. Je vyráběn z tvrdého…

Představujeme oblíbené masérské (masážní) stoly dokončení

 Dvojdílný hliníkový masážní stůlJednoduché provedení je tím, co charakterizuje tento konkrétní model lehátka. I proto…

Co nabízejí lymfatické drenáže a k čemu jsou dobré?

Masáže jsou v dnešní době velmi oblíbené. Mezi ně patří i lymfatické drenáže, které nabízejí zajímavý zdravotní a kosmetický…

Vše o masážích 1/2

Na co je masáž vhodná?Primárně je masáž vhodná při jakýchkoliv zdravotních problémech, které mohou být spojené nejenom s…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY