Nejžádanější zákroky estetické dermatologie

Velikost textu: A A A

Nejžádanější zákroky estetické dermatologie

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Estetická medicína zažívá v tuzemsku opravdový boom, přičemž významný podíl na tom má i estetická dermatologie. Právě na ní se čím dál více zaměřují nejenom specializované kliniky, ale zejména zájemci o tento druh zákroků.

Jaké zákroky jsou k dispozici?

Velké specializované kliniky, mezi které patří i Perfect Clinic, nabízejí široké spektrum zákroků. Mezi ně patří například:

  1. Léčba akné laserem – zákrok podporuje tvorbu kolagenu a pomáhá vylepšit stav pleti poškozené jizvičkami, které jsou zjemnělé a odstraňuje pigmentaci vzniklou v důsledku akné. Zákrok není vhodný pro těhotné a kojící ženy, pro onkologické pacienty a během akutní bakteriální infekci nebo virového onemocnění.

  2. Odstranění kožních výrůstků – estetická dermatologie je odstraňuje buď chirurgicky nebo laserem. Vždy záleží na rozhodnutí lékaře, co je vhodnější. K posouzení je nutné vyšetření dermatoskopem.

  3. Korekce jizev – odstranění jizev probíhá prostřednictvím laseru nebo chirurgicky. Laserový zákrok je nebolestivý a má výborný efekt. Mladší jizvy mají obvykle lepší výsledek, než starší. Po zákroku je nutné chránit místo 3 měsíce proti Slunci.

  4. Chemický peeling – aplikace jedné nebo většího množství AHA kyselin na pleť zlepšuje texturu pleti, omezuje hyperpigmentaci, sjednocuje tón pleti, reguluje mazotok a zmenšuje póry, projasňuje pleť. Existuje více kontraindikací, ale mezi hlavní patří kojení, těhotenství, alergie na dané kyseliny, ekzémy, virózy a infekce.

  5. Skinbooster – metoda aplikuje kyselinu hyaluronovou ultratenkými jehličkami nebo kanylami do obličeje, dekoltu, krku a rukou. Výsledkem je hydratace pleti a její omlazení. Nesmís e provádět při kojení, těhotenství, u atopického ekzému, oparu a autoimunitních onemocnění.

  6. Odstranění rozšířených žilek – zákrok je prováděn buď za pomoci vysokofrekvenčního proudu, tzv. Elektrokauteru, nebo laserem. Nevhodný je u těhotných, v době kojení, ři onkologické chorobě nebo na opálené kůži.

  7. A mnoho dalších zákroků – např. laserová epilace, vyhlazení vrásek, odstranění kruhů pod očima, injekční výplně, odstranění pocení, plasmaterapie aj.

Mnoho z výše uvedených zákroků z oblasti estetické dermatologie můžete absolvovat také na Slovensku, např. na klinice estetické medicíny Eve Clinic.

Jestliže preferujete spíše menší kliniku mimo Prahu, Brno nebo Bratislavu, můžete se obrátit na menší profesionální kliniku estetické medicíny Skin Care Liberec. Záleží na každém zájemci, jaký druh poskytovaných služeb a péče mu vyhovuje.

Reklamní článek

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: dermatologie, pr

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Plíseň nehtů a nohou - jak jí zabránit?

 Chodit bosými nohami po místech, kde chodí i cizí lidé bosí je tak trošku risk. Týká se to hlavně koupališť, sauny,…

Jaká obuv je vhodná pro děti do školy a školky

Správné obutí je základem zdravého držení těla a správné chůze. Tento fakt je neoddiskutovatelný a spousta rodičů si jasně…

Jak probíhá vyšetření znamének a pih

Pokud jste se rozhodli pro preventivní prohlídku vašich znamének a pih, udělali jste dobře. Kožní nádory jsou totiž na vzestupu…

Které potraviny pomáhají proti šupinatění kůže a proč?

 Ačkoli je klíčem ke zdravé kůži komplexně zdravý způsob života, můžete si účinně pomoci i okamžitým zvýšením podílu…

Vitamin B6, jeho vliv, nedostatek, kde se nachází

 Vitamín B6, pyridoxin nebo také vitamín sportovců, patří do skupiny vitamínů B-komplexu a označením vitamín B6 se v…

Vitamín B8 - kde se nachází, předávkování, nedostatek, účinky

 Další vitamín ze skupiny B-komplexu jinak přezdívaný jako insitol. A jak už víme, jelikož se jedná o vitamín skupiny…

Vitamín B4 a jeho vliv, účinky a kde ho najdeme

 Vitamín B4, adenin, často označován jako kyselina listová, je jeden z vitamínů patřící do skupiny B-komplex. Stejně…

Vitamín B5 - účinky, projevy nedostatku, rizika přebytku, kde se nachází

 Další z vitamínů skupiny B-komplexu tentokrát s označením vitamín B5 neboli kyselina pantoténová. Můžete jej nalézt…

Vitamín B7 a jeho vliv, účinky a kde ho najdeme

 Pokud jste již někdy zaznamenali termín jako biotin, nebo pozor nenechte se zmást pojem vitamín H, jedná se právě o…

Vitamín B13 (kyselina lipoová) a jeho vliv

 Vitamín B13, jinak také označován jako kyselina lipoová, je trochu jiný druh vitamínů skupiny B. Na rozdíl od všech…

Vitamín B15 a jeho vliv, účinky a kde ho najdeme

 Kyselina pangamová nebo také antistresový vitamín, který byl objeven celkem nedávno. Jedná se o poslední z řady vitamínu…

Vitamín B3

 Patří do sestavy vitamínů B-komplex a označuje se tak skupina dvou kyselin, a sice kyselina nikotinová a nikotinamidová.…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY