Nejžádanější zákroky estetické dermatologie

Velikost textu: A A A

Nejžádanější zákroky estetické dermatologie

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Estetická medicína zažívá v tuzemsku opravdový boom, přičemž významný podíl na tom má i estetická dermatologie. Právě na ní se čím dál více zaměřují nejenom specializované kliniky, ale zejména zájemci o tento druh zákroků.

Jaké zákroky jsou k dispozici?

Velké specializované kliniky, mezi které patří i Perfect Clinic, nabízejí široké spektrum zákroků. Mezi ně patří například:

  1. Léčba akné laserem – zákrok podporuje tvorbu kolagenu a pomáhá vylepšit stav pleti poškozené jizvičkami, které jsou zjemnělé a odstraňuje pigmentaci vzniklou v důsledku akné. Zákrok není vhodný pro těhotné a kojící ženy, pro onkologické pacienty a během akutní bakteriální infekci nebo virového onemocnění.

  2. Odstranění kožních výrůstků – estetická dermatologie je odstraňuje buď chirurgicky nebo laserem. Vždy záleží na rozhodnutí lékaře, co je vhodnější. K posouzení je nutné vyšetření dermatoskopem.

  3. Korekce jizev – odstranění jizev probíhá prostřednictvím laseru nebo chirurgicky. Laserový zákrok je nebolestivý a má výborný efekt. Mladší jizvy mají obvykle lepší výsledek, než starší. Po zákroku je nutné chránit místo 3 měsíce proti Slunci.

  4. Chemický peeling – aplikace jedné nebo většího množství AHA kyselin na pleť zlepšuje texturu pleti, omezuje hyperpigmentaci, sjednocuje tón pleti, reguluje mazotok a zmenšuje póry, projasňuje pleť. Existuje více kontraindikací, ale mezi hlavní patří kojení, těhotenství, alergie na dané kyseliny, ekzémy, virózy a infekce.

  5. Skinbooster – metoda aplikuje kyselinu hyaluronovou ultratenkými jehličkami nebo kanylami do obličeje, dekoltu, krku a rukou. Výsledkem je hydratace pleti a její omlazení. Nesmís e provádět při kojení, těhotenství, u atopického ekzému, oparu a autoimunitních onemocnění.

  6. Odstranění rozšířených žilek – zákrok je prováděn buď za pomoci vysokofrekvenčního proudu, tzv. Elektrokauteru, nebo laserem. Nevhodný je u těhotných, v době kojení, ři onkologické chorobě nebo na opálené kůži.

  7. A mnoho dalších zákroků – např. laserová epilace, vyhlazení vrásek, odstranění kruhů pod očima, injekční výplně, odstranění pocení, plasmaterapie aj.

Mnoho z výše uvedených zákroků z oblasti estetické dermatologie můžete absolvovat také na Slovensku, např. na klinice estetické medicíny Eve Clinic.

Jestliže preferujete spíše menší kliniku mimo Prahu, Brno nebo Bratislavu, můžete se obrátit na menší profesionální kliniku estetické medicíny Skin Care Liberec. Záleží na každém zájemci, jaký druh poskytovaných služeb a péče mu vyhovuje.

Reklamní článek

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: dermatologie, pr

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Plíseň nehtů a nohou - jak jí zabránit?

 Chodit bosými nohami po místech, kde chodí i cizí lidé bosí je tak trošku risk. Týká se to hlavně koupališť, sauny,…

Jaká obuv je vhodná pro děti do školy a školky

Správné obutí je základem zdravého držení těla a správné chůze. Tento fakt je neoddiskutovatelný a spousta rodičů si jasně…

Jak probíhá vyšetření znamének a pih

Pokud jste se rozhodli pro preventivní prohlídku vašich znamének a pih, udělali jste dobře. Kožní nádory jsou totiž na vzestupu…

Které potraviny pomáhají proti šupinatění kůže a proč?

 Ačkoli je klíčem ke zdravé kůži komplexně zdravý způsob života, můžete si účinně pomoci i okamžitým zvýšením podílu…

Nejčastější úrazy při jízdě na koni 2/2

 Podvrtnutí, zlomeninyNení ničím neobvyklým, že při jízdě na koni vznikají pády a tak mezi nejčastější úrazy při jízdě…

Nejčastější úrazy při jízdě na koni 1/2

 Poranění ramenního pletence při jízdě na koniMezi nejčastější úrazy při jízdě na koni se řadí bezpochyby poranění ramenního…

Nejčastější úrazy při krasobruslení 2/2

 Úrazy páteře při krasobrusleníSmutným faktem je i to, že mezi nejčastější úrazy při krasobruslení patří i úrazy páteře.…

Nejčastější úrazy při krasobruslení 1/2

 Poškození dolních končetinObecně nejčastější úrazy při krasobruslení jsou úrazy dolních končetin. Často je postiženo…

Nejčastější úrazy při automobilovém závodu 1/2

 Poranění krční páteřePři automobilovém závodě jsou vůbec nejčastější úrazy krční páteře. Je to zejména proto, že při…

Nejčastější úrazy při závodu na motorce 2/2

 ZlomeninyStává se, že při pádu z motorky, zvláště při závodu, dojde ke zlomenině končetiny, ale i třeba prstů, nebo…

Nejčastější úrazy při závodu na motorce 1/2

 Spálené lýtkoPoranění, které patří mezi nejčastější úrazy při závodu na motorce. Stává se to tedy víceméně začínajícím…

S čím počítat u operace šedého zákalu

 Operace šedého zákalu je jedinou možností, jak tyto problémy s očima vyléčit. Kataraka, jak se tato choroba také…

Nejčastější úrazy při bowlingu 1/2

 Úrazy kotníkuHodně úrazů se stává při bowlingu v oblasti kotníku. Většinou začátečníci, ale i lidé, kteří přecení své…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY