7 jednoduchých triků, jak udělat dojem a vypadat co nejlépe

Velikost textu: A A A

7 jednoduchých triků, jak udělat dojem a vypadat co nejlépe

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Denně trávíte tolik času prací, že se vyplatí snažit se vypadat co nejlépe! Pocit, že vám to sluší a že vypadáte, dobře zvýší vaši sebedůvěru a možná i vaši produktivitu. Dnes je docela snadné od sebe rozlišit právníka, bankéře, baristu nebo digitálního designéra na základě toho, jak se oblékají. Na vzhledu zkrátka záleží.

Někteří lidé se zaměřují na trend a vývoj nejnovější módy, zatímco jiní se o svůj vzhled zajímají méně. Bez ohledu na to, kam do tohoto spektra spadáte, je důležité alespoň přemýšlet o tom, jak chcete svou osobní značku v kanceláři prezentovat. Tady je sedm způsobů, které vám pomohou vypadat v práci co nejlépe.

Dobře se starejte o svou pleť

Kancelářské osvětlení může zvýrazňovat tmavé kruhy pod očima, i když je ve skutečnosti nemáte. Pokud je to případ osvětlení ve vaší kanceláři, pak vám nezbývá než se s tím smířit. Přinejmenším víte, že všichni ve vaší kanceláři jsou na stejné lodi.

Co vám může skutečně pomoci, je dobrý režim péče o pleť, který pomůže vaší pleti vypadat zdravě a svěže. Nezapomeňte si ráno a večer vyčistit obličej a investovat do kvalitní obličejové masky, kterou použijte nejlépe uprostřed týdne, aby vaše pleť vypadala svěží i v jeho druhé polovině.

Dejte si pauzu

Pokud budete trávit celý den ve spěchu a za počítačem, pravděpodobně nebudete vypadat nejlépe. Držte se zlatého pravidla péče o pleť – naneste opalovací krém a běžte na chvilku ven. A ne, vykouření cigarety se nepočítá. Procházka po bloku může vaší pokožce změnit barvu a pomůže vám i protáhnout tělo.

Pravidelně vstávejte a pohybujte se

Pokud nemáte na přestávku čas, doporučuje odbornice na fitness, Samantha Clayton, místo posílání e-mailů kolegům vydat se za nimi ke stolu. Jednak budete mít víc pohybu a jednak to zlepší i váš sociální kontakt s okolím.

To není všechno: Mluvením, smíchem a gestikulováním upevníte své vazby a budete na kolegy působit přístupnějším dojmem a nesplynete s okolní šedí.

Dávejte si pauzy od počítače

Mžourat celé hodiny na monitor počítače vám rozhodně nepomůže vypadat lépe. Prokažte svým očím laskavost a pravidelně od monitoru odhlédněte. Oči si tak odpočinou a nebudou působit unaveně.

Starejte se o ruce

Snad ani není možné dostatečně zdůraznit důležitost hydratace. Nechte si na stole nějaký krém na ruce a nezapomeňte jej používat.

Pokud se vám nelíbí pocit mastných rukou, zkuste tuto techniku: dejte si trochu krému na hřbet jedné ruky a pomocí hřbetu druhé ruky si otřete krém na ruce. Pomocí této metody se vyhnete umaštění klávesnice, myši i telefonu.

Zůstaňte hydratovaní

Projděte pracovní řád a zjistěte, zda máte povoleno používat mini zvlhčovač. Zvlhčovač vám pomůže bojovat proti suchému vzduchu, což je běžný vedlejší účinek konstantní klimatizace. Pokud je používání elektrických spotřebičů zakázáno, držte se technologicky nenáročného řešení a nezapomeňte po celý den pít dost vody, abyste zůstali hydratovaní.

Správně se oblečte

Ať už máte konkrétní kancelářský dresscode, nebo můžete nosit neformální oblečení, ujistěte se, že jste vždy v pohodě. Pokud máte těsné popruhy nebo pokud v botách nemůžete chodit, zvolte jiné oblečení. Nezáleží na tom, jak dobře vypadalo oblečení, když jste ho poprvé oblékli, v práci nebudete vypadat nejlépe, naopak budete celý den rozrušení.

Zbavte se všeho, co je opotřebované. Může to být těžké, pokud máte rádi určitý kousek, ale nošení něčeho, co je roztřepené nebo má lepší dny za sebou, vám nepomůže udělat skvělý dojem. Nemusíte vykrást banku, abyste vypadali co nejlépe, ale své šaty udržujte čisté, vyžehlené a upravené. 

 

Reklamní článek

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: pr

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Nejčastější úrazy při jízdě na koni 2/2

 Podvrtnutí, zlomeninyNení ničím neobvyklým, že při jízdě na koni vznikají pády a tak mezi nejčastější úrazy při jízdě…

Nejčastější úrazy při jízdě na koni 1/2

 Poranění ramenního pletence při jízdě na koniMezi nejčastější úrazy při jízdě na koni se řadí bezpochyby poranění ramenního…

Nejčastější úrazy při krasobruslení 2/2

 Úrazy páteře při krasobrusleníSmutným faktem je i to, že mezi nejčastější úrazy při krasobruslení patří i úrazy páteře.…

Nejčastější úrazy při krasobruslení 1/2

 Poškození dolních končetinObecně nejčastější úrazy při krasobruslení jsou úrazy dolních končetin. Často je postiženo…

Nejčastější úrazy při automobilovém závodu 1/2

 Poranění krční páteřePři automobilovém závodě jsou vůbec nejčastější úrazy krční páteře. Je to zejména proto, že při…

Nejčastější úrazy při závodu na motorce 2/2

 ZlomeninyStává se, že při pádu z motorky, zvláště při závodu, dojde ke zlomenině končetiny, ale i třeba prstů, nebo…

Nejčastější úrazy při závodu na motorce 1/2

 Spálené lýtkoPoranění, které patří mezi nejčastější úrazy při závodu na motorce. Stává se to tedy víceméně začínajícím…

S čím počítat u operace šedého zákalu

 Operace šedého zákalu je jedinou možností, jak tyto problémy s očima vyléčit. Kataraka, jak se tato choroba také…

Nejčastější úrazy při bowlingu 1/2

 Úrazy kotníkuHodně úrazů se stává při bowlingu v oblasti kotníku. Většinou začátečníci, ale i lidé, kteří přecení své…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY