7 jednoduchých triků, jak udělat dojem a vypadat co nejlépe

Velikost textu: A A A

7 jednoduchých triků, jak udělat dojem a vypadat co nejlépe

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Denně trávíte tolik času prací, že se vyplatí snažit se vypadat co nejlépe! Pocit, že vám to sluší a že vypadáte, dobře zvýší vaši sebedůvěru a možná i vaši produktivitu. Dnes je docela snadné od sebe rozlišit právníka, bankéře, baristu nebo digitálního designéra na základě toho, jak se oblékají. Na vzhledu zkrátka záleží.

Někteří lidé se zaměřují na trend a vývoj nejnovější módy, zatímco jiní se o svůj vzhled zajímají méně. Bez ohledu na to, kam do tohoto spektra spadáte, je důležité alespoň přemýšlet o tom, jak chcete svou osobní značku v kanceláři prezentovat. Tady je sedm způsobů, které vám pomohou vypadat v práci co nejlépe.

Dobře se starejte o svou pleť

Kancelářské osvětlení může zvýrazňovat tmavé kruhy pod očima, i když je ve skutečnosti nemáte. Pokud je to případ osvětlení ve vaší kanceláři, pak vám nezbývá než se s tím smířit. Přinejmenším víte, že všichni ve vaší kanceláři jsou na stejné lodi.

Co vám může skutečně pomoci, je dobrý režim péče o pleť, který pomůže vaší pleti vypadat zdravě a svěže. Nezapomeňte si ráno a večer vyčistit obličej a investovat do kvalitní obličejové masky, kterou použijte nejlépe uprostřed týdne, aby vaše pleť vypadala svěží i v jeho druhé polovině.

Dejte si pauzu

Pokud budete trávit celý den ve spěchu a za počítačem, pravděpodobně nebudete vypadat nejlépe. Držte se zlatého pravidla péče o pleť – naneste opalovací krém a běžte na chvilku ven. A ne, vykouření cigarety se nepočítá. Procházka po bloku může vaší pokožce změnit barvu a pomůže vám i protáhnout tělo.

Pravidelně vstávejte a pohybujte se

Pokud nemáte na přestávku čas, doporučuje odbornice na fitness, Samantha Clayton, místo posílání e-mailů kolegům vydat se za nimi ke stolu. Jednak budete mít víc pohybu a jednak to zlepší i váš sociální kontakt s okolím.

To není všechno: Mluvením, smíchem a gestikulováním upevníte své vazby a budete na kolegy působit přístupnějším dojmem a nesplynete s okolní šedí.

Dávejte si pauzy od počítače

Mžourat celé hodiny na monitor počítače vám rozhodně nepomůže vypadat lépe. Prokažte svým očím laskavost a pravidelně od monitoru odhlédněte. Oči si tak odpočinou a nebudou působit unaveně.

Starejte se o ruce

Snad ani není možné dostatečně zdůraznit důležitost hydratace. Nechte si na stole nějaký krém na ruce a nezapomeňte jej používat.

Pokud se vám nelíbí pocit mastných rukou, zkuste tuto techniku: dejte si trochu krému na hřbet jedné ruky a pomocí hřbetu druhé ruky si otřete krém na ruce. Pomocí této metody se vyhnete umaštění klávesnice, myši i telefonu.

Zůstaňte hydratovaní

Projděte pracovní řád a zjistěte, zda máte povoleno používat mini zvlhčovač. Zvlhčovač vám pomůže bojovat proti suchému vzduchu, což je běžný vedlejší účinek konstantní klimatizace. Pokud je používání elektrických spotřebičů zakázáno, držte se technologicky nenáročného řešení a nezapomeňte po celý den pít dost vody, abyste zůstali hydratovaní.

Správně se oblečte

Ať už máte konkrétní kancelářský dresscode, nebo můžete nosit neformální oblečení, ujistěte se, že jste vždy v pohodě. Pokud máte těsné popruhy nebo pokud v botách nemůžete chodit, zvolte jiné oblečení. Nezáleží na tom, jak dobře vypadalo oblečení, když jste ho poprvé oblékli, v práci nebudete vypadat nejlépe, naopak budete celý den rozrušení.

Zbavte se všeho, co je opotřebované. Může to být těžké, pokud máte rádi určitý kousek, ale nošení něčeho, co je roztřepené nebo má lepší dny za sebou, vám nepomůže udělat skvělý dojem. Nemusíte vykrást banku, abyste vypadali co nejlépe, ale své šaty udržujte čisté, vyžehlené a upravené. 

 

Reklamní článek

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: pr

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Nejčastější úrazy při bowlingu 1/2

 Úrazy kotníkuHodně úrazů se stává při bowlingu v oblasti kotníku. Většinou začátečníci, ale i lidé, kteří přecení své…

Zapomeňte na všechny starosti a udělejte si čas jen sama na sebe!

 Cítíte se v poslední době unavená a bez energie? Udělejte si čas sama na sebe a dopřejte si zaslouženou relaxaci během…

Nejčastější úrazy při střelbě na terč 2/2

 Poranění končetinHodně časté jsou také úrazy při střelbě na terč, které se týkají končetin. Protože například střelba…

Nejčastější úrazy při střelbě na terč 1/2

 Poranění obličejeStřelba na terč a to z jakékoli zbraně je častým důvodem ke vzniku nejrůznějších zranění, jako je…

Zbavte se tuků moderní metodou Water jet liposukce

 Vysoký podíl uložených tuků v lidském organismu patří v dnešní době mezi nejrozšířenější příčiny mnoha civilizačních…

Co lidem pomohlo na pískání v uchu 2/2

 Vyšetření na ORLJestliže se pískání v uchu objevuje stále často a častěji, je jistě vhodné odvážit se navštívit odbornoupomoc…

Co lidem pomohlo na pískání v uchu 1/2

 MasážePískání v uchu je záležitostí, která může předznamenat nějaký jiný, vážný problém. Anebo se jedná opouhou komplikaci…

Co lidem pomohlo na patní ostruhu 2/2

 Speciálně upravené botyV případě, že jedinec trpí na patní ostruhu, nebude pro něj příjemné běžná chůze, ale mnoho…

Co lidem pomohlo na patní ostruhu 1/2

 Léky od bolestiPředem je nutno zmínit, že patní ostruha je bolestivá a tak je nezbytné, aby si lidé pomohli od bolestipatní…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY