7 jednoduchých triků, jak udělat dojem a vypadat co nejlépe

Velikost textu: A A A

7 jednoduchých triků, jak udělat dojem a vypadat co nejlépe

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Denně trávíte tolik času prací, že se vyplatí snažit se vypadat co nejlépe! Pocit, že vám to sluší a že vypadáte, dobře zvýší vaši sebedůvěru a možná i vaši produktivitu. Dnes je docela snadné od sebe rozlišit právníka, bankéře, baristu nebo digitálního designéra na základě toho, jak se oblékají. Na vzhledu zkrátka záleží.

Někteří lidé se zaměřují na trend a vývoj nejnovější módy, zatímco jiní se o svůj vzhled zajímají méně. Bez ohledu na to, kam do tohoto spektra spadáte, je důležité alespoň přemýšlet o tom, jak chcete svou osobní značku v kanceláři prezentovat. Tady je sedm způsobů, které vám pomohou vypadat v práci co nejlépe.

Dobře se starejte o svou pleť

Kancelářské osvětlení může zvýrazňovat tmavé kruhy pod očima, i když je ve skutečnosti nemáte. Pokud je to případ osvětlení ve vaší kanceláři, pak vám nezbývá než se s tím smířit. Přinejmenším víte, že všichni ve vaší kanceláři jsou na stejné lodi.

Co vám může skutečně pomoci, je dobrý režim péče o pleť, který pomůže vaší pleti vypadat zdravě a svěže. Nezapomeňte si ráno a večer vyčistit obličej a investovat do kvalitní obličejové masky, kterou použijte nejlépe uprostřed týdne, aby vaše pleť vypadala svěží i v jeho druhé polovině.

Dejte si pauzu

Pokud budete trávit celý den ve spěchu a za počítačem, pravděpodobně nebudete vypadat nejlépe. Držte se zlatého pravidla péče o pleť – naneste opalovací krém a běžte na chvilku ven. A ne, vykouření cigarety se nepočítá. Procházka po bloku může vaší pokožce změnit barvu a pomůže vám i protáhnout tělo.

Pravidelně vstávejte a pohybujte se

Pokud nemáte na přestávku čas, doporučuje odbornice na fitness, Samantha Clayton, místo posílání e-mailů kolegům vydat se za nimi ke stolu. Jednak budete mít víc pohybu a jednak to zlepší i váš sociální kontakt s okolím.

To není všechno: Mluvením, smíchem a gestikulováním upevníte své vazby a budete na kolegy působit přístupnějším dojmem a nesplynete s okolní šedí.

Dávejte si pauzy od počítače

Mžourat celé hodiny na monitor počítače vám rozhodně nepomůže vypadat lépe. Prokažte svým očím laskavost a pravidelně od monitoru odhlédněte. Oči si tak odpočinou a nebudou působit unaveně.

Starejte se o ruce

Snad ani není možné dostatečně zdůraznit důležitost hydratace. Nechte si na stole nějaký krém na ruce a nezapomeňte jej používat.

Pokud se vám nelíbí pocit mastných rukou, zkuste tuto techniku: dejte si trochu krému na hřbet jedné ruky a pomocí hřbetu druhé ruky si otřete krém na ruce. Pomocí této metody se vyhnete umaštění klávesnice, myši i telefonu.

Zůstaňte hydratovaní

Projděte pracovní řád a zjistěte, zda máte povoleno používat mini zvlhčovač. Zvlhčovač vám pomůže bojovat proti suchému vzduchu, což je běžný vedlejší účinek konstantní klimatizace. Pokud je používání elektrických spotřebičů zakázáno, držte se technologicky nenáročného řešení a nezapomeňte po celý den pít dost vody, abyste zůstali hydratovaní.

Správně se oblečte

Ať už máte konkrétní kancelářský dresscode, nebo můžete nosit neformální oblečení, ujistěte se, že jste vždy v pohodě. Pokud máte těsné popruhy nebo pokud v botách nemůžete chodit, zvolte jiné oblečení. Nezáleží na tom, jak dobře vypadalo oblečení, když jste ho poprvé oblékli, v práci nebudete vypadat nejlépe, naopak budete celý den rozrušení.

Zbavte se všeho, co je opotřebované. Může to být těžké, pokud máte rádi určitý kousek, ale nošení něčeho, co je roztřepené nebo má lepší dny za sebou, vám nepomůže udělat skvělý dojem. Nemusíte vykrást banku, abyste vypadali co nejlépe, ale své šaty udržujte čisté, vyžehlené a upravené. 

 

Reklamní článek

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: pr

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Další jednorázová vakcína proti Covid-19 je na světě. Přivítejte Sputnik Light

Rusko již delší dobu avizovalo, že pracuje na alternativní vakcíně ke Sputniku V. jednat se mělo o jednorázovou vakcínu Sputnik…

Jak je účinná vakcína Janssen, od firmy Johnson and Johnson? Nejnovější výsledky!

Před necelým týdnem představila farmaceutická společnost Johnson a Johnson výsledky účinnosti jejich jednorázové vakcíny…

Začíná koronavirová pandemie Covid-19 ustupovat?

Jakkoliv se to zdá v rámci statistik nakažených Covidem v rámci České republiky jako scifi, celosvětové počty nakažených…

Čínská vakcína Sinopharm začíná dobývat Evropu

Většina čtenářů zpravodajských webů již určitě postřehla velkou nespokojenost členských států EU s dodávkami vakcín proti…

Čím dál více lidí řeší nespokojenost s obličejem prostřednictvím plastické chirurgie

Jakkoliv se to může zdát povrchní, vzhled obličeje stále ve většině případů určuje společenský úspěch a s tím související…

Jak léčit hemeroidy a co pomáhá?

Takzvaná zlatá žíla trápí nemalou část populace, ačkoliv o této nemoci téměř nikdo se svým okolím nemluví. V dnešním článku…

Jak dostat babičku do domova důchodců

Odpověď na to, jak dostat babičku nebo obecně seniora do domova důchodců je relativně jednoduchá. Podmínky jsou totiž předem…

Jak tělo hlásí, že jíte příliš cukru?

O cukru se říká, že patří mezi nejhorší potraviny, které lidstvo konzumuje. Alespoň pokud ho přijímáte příliš mnoho. Pokud…

Řecký jogurt a zdraví - v čem může být prospěšný a proč ho kupovat?

 Řecký jogurt se začal v jídelníčku Čechů prosazovat teprve několik posledních let. A je to jedině dobře, protože se…

 

" />
Prodej družstevního bytu a daň z příjmu<div style=online eğitim
" /> Prodej družstevního bytu a daň z příjmu
online eğitim
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY