Podle čeho vybrat ošetřujícího lékaře

Velikost textu: A A A

Podle čeho vybrat ošetřujícího lékaře

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Možnost vybrat si svého ošetřujícího lékaře je vynikající, protože člověk si může přesně zvolit takového, který mu bude plně vyhovovat. Každopádně je nezbytné vybírat hodně obezřetně, jelikož existuje celá řada kritérií, podle nichž je možné vybírat. Pokusme se tedy všechna tato kritéria shrnout přehledně tak, aby volba vašeho ošetřujícího lékaře byla zajisté dobré a nenastal s ní žádný problém. Možností výběru ošetřujícího lékaře je celá řada a vybrat lze skutečně dobře.

Délka praxe a zkušenosti

Při výběru lékaře musí na prvním místě rozhodovat jeho kvalita. Ta by měla být primárně stejná u všech, jelikož všichni lékaři si prošli studiem medicíny, jež je nejen v našich podmínkách považováno za nejsložitější. Hodně důležitá je u každého lékaře délka jeho praxe a logicky i atestace, jimiž musí projít. Popravdě řečeno mohou být ale mnohdy i někteří začínající lékaři opravdu dobří.

Samozřejmostí by mělo být u lékařů mimo jiné také dost důležité i množství zkušeností, kterými disponují. Ty se odvíjí nejen od délky trvání praxe, ale i od toho, kde všude tito lékaři pracovali. Velmi často se stává i to, že mnozí lékaři odcházejí pracovat jako praktičtí lékaři z některých opravdu prestižních míst.

Přístup lékaře

Obrovskou roli při výběru ošetřujícího lékaře hraje taktéž jeho přístup. Jestliže jsou jeho reference z hlediska přístupu k pacientům opravdu dobré, pak není důvod, proč si jej nevybrat. Nezbytná je u jakéhokoli lékaře především vstřícnost k pacientům a jeho ochota jim vysvětlit, jak jsou na to zdravotně a jakým způsobem by měli postupovat, aby u nich docházelo k efektivní léčbě. Často tomu tak bohužel není a lidé se nedozvědí ani to, co mají dělat pro zlepšení svého zdravotního stavu.

Lékař by se neměl nějak výrazně s pacientem vybavovat, ale měl by být maximálně vstřícný a snažit se vše vysvětlit. Na prvním místě musí být stoprocentně vaše zdraví, které máte jenom jedno a nechat si jej zpackat nevhodnou léčbou by bylo naprosto zbytečné.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: zdravotnictví, ordinace

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Společnost Penta rozšiřuje svůj vliv na polském lékárenském trhu

Známá finanční skupina Penta Invesments zakoupila od firmy ACP Pharma síť polských lékáren Mediq apteka.Penta tak rozšiřuje…

Od srpna 2013 se zvyšuje minimální zdravotní pojištění

 Od 1. srpna 2013 se zvyšuje částka minimálního zdravotního pojištění!V souladu s navýšením minimální mzdy, která se…

Rizikové práce v České republice - statistické výsledky za rok 2012

V České republice pracuje v rizikkových kategoriích více jak 450 000 zaměstnanců a podnikatelů. Okolo 75% to jsou muži.Nejvíce…

Kvalitní zubařská ordinace v Praze

 Bolesti zubů patří k těm vůbec nejhorším, které nás mohou potkat. Při bolesti zubů se nemůžete soustředit na práci…

Změny ve zdravotnictví od 1.1.2015

Rok 2015 přináší několik zásadních změn v oblasti zdravotnictví, které budou mít dopady jak na lékaře, tak pacienty. Vybrané…

Představujeme lékařské nástroje – otoskop, fonendoskop a oxymetr

Lékařské obory jsou pro laiky plné neznámých přístrojů, kterou jsou nezbytné k vyšetření pacientů. V našem článku jsme se…

Představujeme oblíbené masérské (masážní) stoly 1. část

 Dvoudílný dřevěný masážní stůlJeden ze skutečně nejoblíbenějších masérských stolů na našem trhu. Je vyráběn z tvrdého…

Představujeme oblíbené masérské (masážní) stoly dokončení

 Dvojdílný hliníkový masážní stůlJednoduché provedení je tím, co charakterizuje tento konkrétní model lehátka. I proto…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY