Jak se vypořádat s pojišťovnou při úrazu

Velikost textu: A A A

Jak se vypořádat s pojišťovnou při úrazu

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Nepříjemné úrazy jsou bohužel součástí každodenní reality života mnohých z nás. Vyhnout se jim není jednoduché, a proto byste se měli jistit v podobě smlouvy o zdravotním pojištění, kterou uzavřete s některou z pojišťoven. Nabídek je v současnosti neskutečné množství a je jen na nás jako na klientech pojišťovny, pro který pojistný produkt se rozhodneme. V každém případě můžeme hovořit o tom, že některé pojistky mohou být poněkud komplikované a vypořádání s pojišťovnou taktéž. Pokud ale víte, jak byste měli na toto vypořádání jít, pak budete mít do značné míry vyhráno.

Jakou pojistku máte uzavřenou?

Určitě je vhodné si předem rozmyslet, kterou pojistku si uzavřete. Některé pojistky se vztahují na úrazy a jiné jsou naopak spíše zaměřeny na případné onemocnění člověka. Pokud si přesně nestanovíte, na co se pojistíte, pak můžete ve finále litovat, jelikož třeba právě vaše momentální problémy se nebudou vztahovat na danou újmu na zdraví. Rozhodně nespoléhejte na všeobecné zdravotní pojišťovny a klasické povinné zdravotní pojistky. Z těch nevytáhnete ani korunu.

Vyplnění formuláře u úrazu

Určité možnosti se nabízejí při každém úrazu, který máte pojištěný. Proto neváhejte a vyplňte u vaší pojišťovny příslušný formulář týkající se vašeho úrazu. Ve formuláři bude přesně zaneseno, které oblasti na vašem těle se úraz týká a k němu bude přiložena diagnóza ošetřujícího lékaře. V mnohých případech je zde dokonce konkrétní část, v níž je uděláno místo pro lékařův záznam. Ten má tak do značné míry ulehčenou pozici a stačí mu jen vyplnit ten či onen formulář. Pojišťovna si pochopitelně může veškeré informace u tohoto lékaře ověřit.

Nezapomeňte na trvalé následky

U některých úrazů se stává, že vám zůstanou jako pacientovi trvalé následky. Tato situace je sice poněkud nepříjemná, nicméně finančně na ní můžete do jisté míry vydělat. Po určité době si určitě vyžádejte také formulář o trvalých následcích. V tom bude přesně zaneseno, jak vypadají vaše trvalé následky a vše bude stvrzeno opět ošetřujícím lékařem.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: úrazy, pojištění

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Vše o nemocenské 1/2

 Má dvě složkyPokud chcete vědět vše o nemocenské, je třeba mít na paměti, že má dvě složky. Jedna je spojena s nutností,…

Vše o nemocenské 2/2

 I OSVČ mohou získávat penízeMohou to být také podnikatelé, kteří mohou od státu získávat peníze, pokud jsou nemocní.…

Nejčastější úrazy při střelbě na terč 1/2

 Poranění obličejeStřelba na terč a to z jakékoli zbraně je častým důvodem ke vzniku nejrůznějších zranění, jako je…

Nejčastější úrazy při střelbě na terč 2/2

 Poranění končetinHodně časté jsou také úrazy při střelbě na terč, které se týkají končetin. Protože například střelba…

Nejčastější úrazy při krasobruslení 1/2

 Poškození dolních končetinObecně nejčastější úrazy při krasobruslení jsou úrazy dolních končetin. Často je postiženo…

Nejčastější úrazy při krasobruslení 2/2

 Úrazy páteře při krasobrusleníSmutným faktem je i to, že mezi nejčastější úrazy při krasobruslení patří i úrazy páteře.…

Nejčastější úrazy při bowlingu 1/2

 Úrazy kotníkuHodně úrazů se stává při bowlingu v oblasti kotníku. Většinou začátečníci, ale i lidé, kteří přecení své…

Nejčastější úrazy při bowlingu 2/2

Rozdrcení kůstekNejčastější úraz při bowlingu, který se týká zejména dětí. Jde o rozdrcení kůstek u prstů jak u nohy, tak…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY