Vše o očkování 2/2

Velikost textu: A A A

Vše o očkování 2/2

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Vakcíny se testují až 15 let

Když se vytvoří nová vakcína, je třeba říci, že ji čeká poměrně dlouhé testování. Tato doba trvá zhruba 10 až 15 let a teprve potom může dojít k tomu, že je registrována. V minulosti byl vývoj vakcín ještě delší a výjimkou nemuselo být ani dvacetileté období.

Rizikové skupiny by neměly očkování podceňovat

Pokud je někdo v rizikové skupině, neměl by očkování rozhodně potřebovat. Pokud se podíváme například na chřipku a vakcínu proti ní, jsou v rizikové skupině lidé starší 65 let, stejně jako třeba i těhotné ženy, nebo také malé děti, a to zhruba do tří let věku.

Očkování je důležité i při cestování

Pokud jsou v naší zemi nebo Evropě vymícené některé nemoci, očkování není třeba. Jsou ale země, kde se stále objevují. Proto je třeba před návštěvou daných zemí myslet na očkování. Jsou stanovené předpisy a postupy, které jasně určují to, jaké očkování je v daném případě povinné, a které je naopak dobrovolné.

Neočkovat znamená pokutu

Pokud se rodič rozhodne neočkovat své dítě povinným očkováním, hrozí mu pokuta. Ze zákona je tato sankce stanovena přesně na 10 000 korun českých. Ta je udělena většinou až ve chvíli, kdy skutečně selžou všechny předchozí metody, spojené s domluvou.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

Více informací

Ostatní

Ze zahraničí

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: očkování

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Vše o očkování 1/2

 Některá očkování jsou povinnáKdyž máme říci vše o očkování, je třeba dodat, že dnes ho můžeme rozdělit na dvě skupiny.…

Co je nového ohledně vakcíny na Covid 19

Vakcína proti epidemii koronavira Covid-19 zajímá celý svět. Což je také důvodem, proč se mnoho vědeckých týmů snaží funční…

Co to je a jak je účinná vakcína Sinopharm a jak funguje?

 Vakcína Sinopharm se používá v mnoho zemích celého světa. Do většího povědomí Čechů se dostala teprve se žádostí prezidenta…

Vedlejší účinky vakcíny Comirnaty od firem Pfizer a BioNTech proti Covid-19 - zkušenosti očkovaných po první dávce

Zeptali jsme se na zkušenosti lidí, kteří již prošli očkováním proti Covid-19 vakcínou Comirnaty od firem Pfizer a BioNTech.…

Zkušenosti po druhé dávce vakcíny Comirnaty (Pfizer a BioNTech) proti Covid - 19. Jaké jsou vedlejší účinky?

 Nemalé množství lidí již absolvovalo obě dávky vakcíny Comirnaty od Pfizer a BioNTech proti koronaviru Covid-19. Jaké…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY