Nové možnosti léčby rakoviny krve - leukémie

Velikost textu: A A A

Nové možnosti léčby rakoviny krve - leukémie

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Rakovina je vždy nemoc, která je velmi nepříjemná, bolestná a vyčerpávající. Změní člověka a mnoho lidí se s touto nemocí nedokáže poprat, i když s ní bojují velmi statečně a až do posledního dechu. Proti rakovině je možné do určité míry „bojovat“ tím, že budete pravidelně chodit na různá preventivní vyšetření a tím se rakovina může podchytit v ranném stádiu a lépe se tak vyléčit. Je řada výzkumných týmů a vědců, kteří se snaží přijít na lék, který jednou pro vždy bude spolehlivě účinkovat na všechny typy rakoviny. To je, ale hudba velmi vzdálené budoucnosti a snad jednou najdou lék na rakovinu. Ovšem nyní svitla naděje všem, kteří jsou nemocni rakovinou krve. Pro ně je zde v budoucnu vidina nové léčebné metody, což je velký krok v medicíně.

V kanadském městě Ottawa vědci vyvinuli novou léčebnou metodu leukémie. Tato nová léčebná metoda spočívá na virové bázi. Mezi lékaři tato léčebná metoda vyvolává velké nadšení. Buňky leukémie při této nové léčbné metodě vybuchují podobně jako popcorn a daří se tak zastavit rakovinu krve. Léčba byla zkoumána na laboratorních myších a podařilo se vyléčit leukémii touto léčebnou metodou zhruba u šedesáti procent laboratorních myší, dvaceti procentům myší vědci zajistili delší život. Během dvou let by tato nová léčebná metoda měla být vyzkoušená na lidech, pokud vše půjde tak jak má.

Tato léčebná metoda je založena na uměle upravovaných virových mikročásticích. Tyto virové mikročástice napadají výhradně a pouze ty buňky, které jsou zasaženy leukémií. Po vstříknutí této látky do organismu, se během jednoho dne zeslabí tyto mikročástice membrány nádorů v krvi a rozpadnou se. Terapie je, podle spoluautora této studie, nejen účinná, ale také je tato terapie bezpečná. Je o ni velký zájem a je to i logické. Virové částice, které likvidují tuto rakovinu, mají pouze jediný účel a to zničit leukémii. Zároveň nemají schopnost se množit a tak se také nemohou případně mutovat. Proto se nemůžou stát hrozbou pro lidský organismus.

V tuto chvíli je potřeba vyladit pár detailů a do dvou let by bylo možné tuto novou léčebnou metodu vyzkoušet také na lidech. Nyní je to pořád ve fázi zkoušení na laboratorních myších. Procenta úspěšnosti u myší jsou velmi příznivá a tak nezbývá než doufat, že podobně to bude i při zkoušení této léčebné metody na lidech.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

Více informací

Léky

zobrazit vše

První pomoc

Ostatní

Z domova

Babské rady a recepty

Nemoci

zobrazit vše

Vyšetření a operace

Příznaky a příčiny

Lékařské obory

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: rakovina

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Nejnovější výzkum v oblasti nanotechnologií se soustředí na boj s rakovinou

 Vědci z univerzity v Georgii vyvíjí léčebný postup, který prostřednictvím nanočástic přeprogramuje buňky imunitního…

Nová injekční léčba melanomu kůže na obzoru

Nejnovější studie Moffitt Cancer Center naznačuje, že by injekční terapie mohla pomoci v boji s melanomem. Melanom je nejagresivnější…

Ledvina vypěstovaná z kmenových buněk

 Jedním z nejdůležitějších orgánů v celém lidském těle jsou v každém případě ledviny. Jejich úloha je…

Nové možnosti v léčbě rakoviny slinivky břišní

 Mezi největší strašáky současnosti patří v každém případě rakovina. Pokud bychom měli hledat nejzákeřnější typy…

S Folaxanem ke dřívějšímu uzdravení

Týká se i vás velmi vážné onemocnění s názvem rakovina? Trápí vás tato skutečnost i tomu, že neznáte žádný podpůrný…

Lék na rakovinu profesora Holého

 Český vědec profesor Antonín Holý objevil novou účinnou látku pro nový lék na rakovinu. Nový lék na rakovinu vychází…

Návod, jak poznat rakovinu varlat 1/2

 Drobné hrbolky, nebo bulky Pokud si svá varlata prohmatáte, a to samozřejmě obě dvě, neměli byste pociťovat cokoliv…

Vše o možnostech moderní léčby rakoviny 1/8

 Začátek léčbyNádorové onemocnění nic příjemného. Zvláště média ženou nemoc do děsivých scénářů, a tak se mnoho lidí…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY