Nové možnosti v léčbě rakoviny slinivky břišní

Velikost textu: A A A

Nové možnosti v léčbě rakoviny slinivky břišní

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Mezi největší strašáky současnosti patří v každém případě rakovina. Pokud bychom měli hledat nejzákeřnější typy tohoto onemocnění, pak by byla na jedné z předních příček rakovina slinivky břišní. Léky na toto onemocnění v současné době lékaři nemají ani na nejmodernějších klinikách a dokážou mnohdy pouze prodloužit život pacienta s touto nemocí.

Vynalezen byl dokonce i lék, který to dokáže velmi efektivně, a to až o několik let. Jako minimum při jeho používání byly stanoveny dva měsíce a maximum dva roky.

Několik faktů o rakovině slinivky břišní

Než přejdeme k samotnému onemocnění rakovinou slinivky, je zapotřebí předeslat, že slinivka představuje v těle nenahraditelný orgán, bez kterého se člověk nemůže obejít. Rakovina slinivky je značně agresivní, takže v případě, kdy je diagnostikována poměrně pozdě, již většinou není pacientovi pomoci. Velmi nepříjemná je i ta skutečnost, že v první fázi necítí nemocný prakticky žádné potíže, jelikož rakovina slinivky je bezpříznaková. V pokročilejším stádiu již dochází zejména k velmi rychlému úbytku hmotnosti pacienta a také k tomu, že přestává mít chuť na jídlo a vůbec i do života.

Lék Abraxane prodlouží život

Zhruba 80% lidí, kterým je diagnostikována tato nemoc, nemá šanci přežít déle než jeden rok. Extrémně špatné vyhlídky těchto lidí může do jisté míry korigovat nový lék s názvem Abraxane. Tento lék se podává injekční formou a je doplňován standardní chemoterapií. Mnohdy je dokonce tento medikament také při rakovině prsu v pokročilejším stádiu. Podle dosavadních výsledků léčby je dokáže Abraxane prodloužit život pacienta od začátku léčby až o necelých 9 měsíců v průměru.

Komplexní léčba zatím v mlze

Za posledních dvacet léčba rakoviny slinivky břišní sice v celkovém měřítku vzestup zaznamenala, nicméně u rakoviny slinivky břišní je progres minimální. V pokročilém stádiu nemoci se jedná o nevyléčitelné pacienty, kteří mohou pouze spoléhat na to, že jejich život bude o trochu prodloužen.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

Více informací

Léky

zobrazit vše

První pomoc

Diety

Vyšetření a operace

zobrazit vše

Ostatní

Zdravá výživa

Ze zahraničí

Z domova

Babské rady a recepty

Nemoci

zobrazit vše

Příznaky a příčiny

Lékařské obory

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: rakovina, slinivka

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Nejnovější výzkum v oblasti nanotechnologií se soustředí na boj s rakovinou

 Vědci z univerzity v Georgii vyvíjí léčebný postup, který prostřednictvím nanočástic přeprogramuje buňky imunitního…

Nová injekční léčba melanomu kůže na obzoru

Nejnovější studie Moffitt Cancer Center naznačuje, že by injekční terapie mohla pomoci v boji s melanomem. Melanom je nejagresivnější…

Nové možnosti léčby rakoviny krve - leukémie

Rakovina je vždy nemoc, která je velmi nepříjemná, bolestná a vyčerpávající. Změní člověka a mnoho lidí se s touto nemocí…

Ledvina vypěstovaná z kmenových buněk

 Jedním z nejdůležitějších orgánů v celém lidském těle jsou v každém případě ledviny. Jejich úloha je…

Význam slinivky břišní pro lidský organismus

 O slinivce většinou slýcháme v souvislosti s cukrovkou. Proč je slinivka břišní důležitá a jak jí prospět…

Jaké potraviny jsou vhodné jako prevence proti nemocem slinivky břišní

Nemoci slinivky břišní jsou závažné, neboť slinivka je pro život nezbytný orgán. Proto je lépe těmto potížím předcházet,…

S Folaxanem ke dřívějšímu uzdravení

Týká se i vás velmi vážné onemocnění s názvem rakovina? Trápí vás tato skutečnost i tomu, že neznáte žádný podpůrný…

Lék na rakovinu profesora Holého

 Český vědec profesor Antonín Holý objevil novou účinnou látku pro nový lék na rakovinu. Nový lék na rakovinu vychází…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY