Úvod / Věda a výzkum / Ostatní / Co způsobuje vlnu Alzheimerovy choroby?
Alzheimerova choroba je degenerativní onemocnění mozku. Toto onemocnění způsobuje postupnou demenci. Alzheimerova nemoc je nemoc, kterou trpí velmi často staří lidé. Toto onemocnění však není jen nemocí starších lidí, může vzniknout u kohokoliv. Podle některých výzkumů spíše tuto chorobu dědíme po matce než po otci, ale v tomto článku se budeme zabývat možnými vlivy, které mohou způsobovat Alzheimerovu chorobu.
Podle výzkumů Alzheimerovu chorobu způsobuje patologické bílkoviny, které jsou v okolí nervových buněk a snaží se způsobit jejich zánik. Pokud se tato teorie potvrdí a bude se tato možnost zkoumat dál, může to znamenat lepší určení diagnózy, což je samozřejmě velké plus a to nejen v lepší a dřívější diagnostice Alzheimerovy choroby, ale obecně neurologických chorob.
Vědci z univerzity v Cambridgy došli ve své studii k překvapivému závěru. A to takovému, že moderní životní styl ve městě spolu s dobrou hygienou a hygienickými návyky může být jednou z příčin vzniku Alzheimerovy choroby. Tito vědci porovnávali výskyt nemocí celkem ve stodevadesáti dvou zemích světa. Na tomto základě dospěli k této hypotéze. V dnešní době se snažíme tělo dlouhodobě chránit proti různým bakteriím a podobně. Právě toto dlouhodobé vystavování lidského těla jen minimu bakterií, virů a bacilů může škodit imunitnímu systému. Laicky by se to dalo nazvat tak, že tam, kde je důrazná péče o hygienická opatření, je výskyt Alzheimerovy choroby vyšší než tam, kde se na to až tak moc nedbá.
Jako příklad si můžeme uvést Velkou Británii a Kenu a pitnou vodu. Ve Velké Británii má každý člověk přístup k pitné vodě, která je ošetřená, tudíž v ní nejsou bacily, viry ani žádné bakterie či jiné mikroorganismy. Naopak v Keni má čistou vodu asi jen polovina obyvatel. V Keni je podle výzkumu velmi výrazně nižší výskyt této degenerativní choroby. Ve vyspělých zemích je navíc výskyt této nemoci spíše ve městech než na venkově. Může za to opravdu místo, ve kterém žijeme? Začali jsme žít v takzvaném inkubátoru, kdy se snažíme striktně dodržovat hygienické návyky?
Tato studie je velmi zajímavá, to bezesporu. Experti oceňují tuto studii, avšak vytýkají jí, že nevěnuje žádnou pozornost rozdílům v podávání zpráv o nemocích v různých částech světa.
Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.
První pomocZe zahraničíZdravá výživaZdravý životní stylOstatní |
Nemocizobrazit všePříznaky a příčinyVyšetření a operaceVitaminy a minerályLékařské obory |
Štítky: věda a výzkum, neurologie, nemoci, mozek
V České republice pracuje v rizikkových kategoriích více jak 450 000 zaměstnanců a podnikatelů. Okolo 75% to jsou muži.Nejvíce…
Psycholog je stále pro mnoho lidí tabu. Bojí se k němu jít a bojí se o svých problémech mluvit. Ono se není čemu…
Věda je velmi těžká disciplína, je to určitě velmi složitá a náročná práce, na výzkumu se pracuje mnohdy roky a roky…
Je to až s podivem, ale výzkum toto skutečně odhalil. Dech obsahuje látky, které jsou jedinečné, tak jako otisk prstu.…
Klinická smrt je doteď zahalena do takového tajemného hávu. Mnoho lidí, kteří tuto klinickou smrt přežili, mají neobvyklé…
Věda se každým dnem posunuje dopředu. Má na svědomí množství dobrých, ale i špatných objevů, které měli pro lidi velký…
V tomto článku se více zaměříme na problematiku dlouhodobého nenalezení práce. Pokud práci nemůžete najít dlouho…
Asi nikdo z nás není rád nemocný a právě teď začíná období, kdy jsou všichni okolo nemocní. Mají chřipku, jsou nachlazení,…
Box pouze pro vaši textovou reklamu! Neváhejte nás kontaktovat.
Jste unavená, bledá, máte tmavé kruhy pod očima jako po dvoudenním flámu a ráno sotva vstanete z postele? Možná je na vině nedostatek červených…
Nemalé množství lidí již absolvovalo obě dávky vakcíny Comirnaty od Pfizer a BioNTech proti koronaviru Covid-19. Jaké jsou jejich zkušenosti s případnými…
Zeptali jsme se na zkušenosti lidí, kteří již prošli očkováním proti Covid-19 vakcínou Comirnaty od firem Pfizer a BioNTech. Měli nějaké vedlejší účinky…
Vakcína Sinopharm se používá v mnoho zemích celého světa. Do většího povědomí Čechů se dostala teprve se žádostí prezidenta Zemana o její dodání.…
Zeptali jsme se na zkušenosti lidí, kteří již prošli očkováním proti Covid-19 vakcínou…
Ostatní | RedakceJste unavená, bledá, máte tmavé kruhy pod očima jako po dvoudenním flámu a…
Ostatní | RedakceKolenní vazy jsou pro koleno hodně důležité, protože se starají o stabilitu a díky…
Nemoci | RedakcePříčiny tříselné kýlyNejčastější typ kýly je právě tříselná kýla. Vzniká především…
Nemoci | RedakceZeptali jsme se na zkušenosti lidí, kteří již prošli očkováním proti Covid-19 vakcínou…
Ostatní | RedakceOperace prostaty nenádorového zvětšení přistupujeme tehdy, pokud jsme neuspěli…
Vyšetření a operace | RedakceJste unavená, bledá, máte tmavé kruhy pod očima jako po dvoudenním flámu a…
Ostatní | RedakceKolenní vazy jsou pro koleno hodně důležité, protože se starají o stabilitu a díky…
Nemoci | RedakceZeptali jsme se na zkušenosti lidí, kteří již prošli očkováním proti Covid-19 vakcínou…
Ostatní | RedakceKolenní vazy jsou pro koleno hodně důležité, protože se starají o stabilitu a díky…
Nemoci | RedakceJste unavená, bledá, máte tmavé kruhy pod očima jako po dvoudenním flámu a…
Ostatní | RedakceOperace prostaty nenádorového zvětšení přistupujeme tehdy, pokud jsme neuspěli…
Vyšetření a operace | Redakce