Jak ovládnout vztek

Velikost textu: A A A

Jak ovládnout vztek

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Vztek je reakce, která může způsobit mnoho problémů. Jak během situace, ve které jednáme pod vlivem vzteku, tak následky můžou být velmi nemilé. 

Rady jak ovládnout vztek

  • Pokuste se odhalit spouštěče, které ve vás vyvolávají vztek. K těmto spouštěčům si udělejte analýzu toho, co byste mohli udělat pro to, aby nebyly tak silné a neovlivňovali vás.

  • Pokud jste odhalili spouštěče, které souvisí s vašimi blízkými, promluvte si v klidu s nimi o tom a navrhněte jim řešení. Návrh ovšem musí být rozumným kompromisem a nikoliv diktátem vedoucím k dalšímu konfliktu.

  • Vyhýbejte se chaotickému způsobu žití. Pokud váš život bude mít jasný řád, snížíte počet situací, ve kterých vás něco rozčílí.

  • Pokud ve vás začne bublat vztek, pokuste se nereagovat hned a počkejte. Je možné, že za nějakou chvíli celou situaci uvidíte jinak a ve větším klidu.

  • Jestliže vás něco štve dlouhodobě, komunikujte o tom s přáteli. Sdílený problém je menší problém a navíc uslyšíte názor i někoho jiného, koho respektujete.

  • Nesoustřeďte se jenom na sebe. Svět se netočí pouze kolem vás a je nadmíru jasné, že mnoho věcí a situací, které si berete osobně, tak nejsou myšleny.

  • Najděte si nějaký koníček, při kterém zapomenete na každodenní stres. Odpočinek od starostí a problémů je klíčovým k tomu, aby byl člověk ve větší pohodě a nereagoval vztekle na každou drobnost.

  • Vyzkoušejte klasickou jógu, tai-ji, čchi-kung nebo meditaci. Všechny tyto metody a cvičení působí blahodárně na klid mysli a celkovou harmonii

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

Více informací

Ostatní

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: agrese, psychologie, psychiatrie

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Na intimní problémy pomůže psychologie

 Intimní problémy bývají často velkým trápením a to nejen pro ženy, ale také pro muže. Ti, ale většinou o těchto problémech…

Jak se rozejít a nezešílet

 Rozchod. Slovo, které mnoho lidí děsí. Přitom změna partnera je čím dál častější situací, se kterou se během života…

Psychiatr - obávaný lékař aneb je na čase se přestat bát

 Psycholog je stále pro mnoho lidí tabu. Bojí se k němu jít a bojí se o svých problémech mluvit. Ono se není čemu…

Ztratili jste zaměstnání? Musíte se s tím vyrovnat!

 Ztráta práce je vždy velký zásah do života. Ať už v práci pracujete třicet let, pět let, či jen pár měsíců. Vždycky…

Nemůžete najít práci? Nenechte se tím zdeptat!

 V tomto článku se více zaměříme na problematiku dlouhodobého nenalezení práce. Pokud práci nemůžete najít dlouho…

Jak stabilizovat náladovost

Náladu můžete mít buď dobrou, nebo špatnou. Nálady se mohou měnit z minuty na minutu. To je typické pro teenagery. Ti jsou…

Proč a jak funguje psychosomatika 1/2

 Podstatou je celostní pohledPokud je psychosomatická péče něčím výjimečná, je to hlavně tím, že její podstatou je celostní,…

Proč a jak funguje psychosomatika 2/2

 Psychosomatika dokáže vysvětlit jakoukoliv nemocTento obor funguje i proto, že je založený na poznatcích, které souvisí…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY