Čím dál více lidí řeší nespokojenost s obličejem prostřednictvím plastické chirurgie

Velikost textu: A A A

Čím dál více lidí řeší nespokojenost s obličejem prostřednictvím plastické chirurgie

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Jakkoliv se to může zdát povrchní, vzhled obličeje stále ve většině případů určuje společenský úspěch a s tím související sociální status člověka. Proto není divu, že plastická chirurgie obličeje zažívá opravdový boom. Mezi velmi časté zákroky patří plastika nosu a očních víček. Co to znamená?

Blepharoplastika

Operace očních víček, nebo-li blepharoplastika je indikována jak ze zdravotních, tak vizuálních důvodů. Z pohledu zdraví totiž povislá oční víčka můžou způsobovat bolesti hlavy, horší vidění nebo přímo zhoršení zraku. Samotný zákrok ale má výrazný vliv i na vizáž, protože po operaci očních víček dochází k omlazení obličeje.

Plastická chirurgie dokáže pomoci jak s horními víčky, tak s dolními. V případě, že máte obavy z operačního zákroku standardním skalpelem, potom si vyberte kliniku, jenž má k dispozici laserový přístroj pro blepharoplastiku. Laserové operace je mnohem šetrnější. Musíme ale upozornit, že laser má omežené možnosti a někdy nepomůže nic jiného, než klasická operace. 

Plastika nosu

Dalším zákrokem v obličeji je plastika nosu. Konkrétně máme na mysli tzv. rhinoplastiku. Také tento zákrok může plnit funkci jak zdravotní, tak estetickou. Rhinoplastika patří k velmi zajímavému zákroku kvůli velké specifitě jednotlivých nosů každého člověka. Plastika nosu proto vyžaduje opravdu zkušeného operatéra.

Prostřednictvím rhinoplastiky může dojít ke změně velikosti nosu nebo celkové úpravě jeho vzhledu. Podstatné je, aby již byl ukončen vývoj nosu, k čemu dochází okolo plnoletosti člověka. Zrovna tak platí, že je vhodné zákrok realizovat do přibližně čtyřicátého roku. To je totiž věk, do kterého je kůže nosu dostatečně pružná a zajistí požadovaný výsledek. 
V rámci estetické medicíny je u plastiky nosu celosvětově největší zájem o zmenšení nosu. 

Estetická medicína je pro lékaře a provozovatele plastických klinik lukrativní obor, neboť většina estetických zákroků neplatí zdravotní pojišťovna. Výjimkou můžou být zákroky napravující "škody" po nádorovém onemocnění, autonehodě apod. Každopádně pokud máte o nějaký zákrok zájem a je vyžadována úhrada, můžete využít nebanovní půjčku. Díky vypůjčeným finančním prostředkům získáte vytoužený vzhled bez čekání. Je tedy jenom na vás, zda se pro tuto cestu rozhodnete nebo počkáte, až si na operaci našetříte vlastní peníze.

Reklamní článek

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: nos, plastická chirurgie, pr

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Které potraviny pomáhají proti celulitidě a proč?

 Celulitida je strašákem každé ženy, a bohužel většina žen se s ní také v průběhu života setká. Jak celulitida…

Bezbolestná ultrazvuková liposukce

Rychlé a bezbolestné odstranění přetékajícího tuku z lidského těla je snem každého člověka, který se s tímto problémem potýká.…

Zkušenosti pacientů a diskuse: zvětšení rtů 1/2

 Přirozený vzhled. Zvětšení rtů vydrželo celkem dlouhoI přes prvotní obavy toho, jak bude výsledek vypadat a zda bude…

Zkušenosti pacientů a diskuse: zvětšení rtů 2/2

Zvětšení rtů - nenadchlo ani nezaujaloNevím, čím to může být, ale výsledek mě nějak výrazně nezaujal. Sice zvětšení rtů proběhlo,…

Zkušenosti pacientů a diskuse: zubní implantát 1/2

 Mám, vše v pořádku, ale ta cenaMě nezbylo nic jiného, než si zubní implantát dát. A to jednoduše proto, že mi…

Zkušenosti pacientů a diskuse: zubní implantát 2/2

Špatné anestetikum a velká bolest zubního implantátuNebála jsem se tolik, ale musím říci, že bolest to byla celkem velká.…

Zkušenosti pacientů a diskuse: odstranění chrápání laserem 2/2

 Nepříjemnost a bolestiI když je zákrok prováděn v lokální anestezii a neměla by se cítit jakákoliv bolest, opak…

Zkušenosti pacientů a diskuse: výměna prsních implantátů 1/2

 Zákrok byl jednodušší než při zvětšeníDůvodem výměny prsních implantátů bylo poškození těch stávajících. Samotný zákrok…

Zkušenosti pacientů a diskuse: výměna prsních implantátů 2/2

 Výměna prsních implantátů byla v podstatě povinnostíI když výměna prsních implantátů nebyla spojena se zdravotním…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY