Nejčastější úrazy při jízdě na koni 2/2

Velikost textu: A A A

Nejčastější úrazy při jízdě na koni 2/2

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Podvrtnutí, zlomeniny

Není ničím neobvyklým, že při jízdě na koni vznikají pády a tak mezi nejčastější úrazy při jízdě na koni jsou různé zlomeniny, podvrtnutí. Ať už se jedná o zlomeninu žeber, jak už bylo výše uvedeno, tak i zlomeninu končetin.

Dokonce jsou i často podvrtnutí kotníku, při naskakování a seskakování z koně. Dost často ale vznikají také úrazy při jízdě na koni a to zlomeninou páteře. Tyto úrazy se obecně při jízdě na koni řadí mezi nejvážnější, protože mohou mít i trvalé následky formou ochrnutí. Záleží vždy na tom, ve které části a jak byla zlomenina páteře provedena.

Smrtelný úraz

Bohužel je smutnou zprávou, že při jízdě na koni vznikají i smrtelné úrazy. Dokonce je to tak časté, že většina pádů z koně končí tragicky, alespoň podle statistických údajů. Není to rozhodně příjemná zpráva, ale holý fakt je, že mezi nejčastější úrazy při jízdě na koni je také pád z koně a tragické následky ve formě úmrtí jezdce. Stane se tak, pokud kůň zalehne jezdce, ale i pokud jezdec spadne z koně.

Většinou je pád tak nešťastný, že jezdec spadne na páteř a zlomí si vaz, nebo dopadne na ostrý, tvrdý předmět či plochu. Je tak dozajista nutné nepodceňovat přípravu a spíše dávat pozor, protože ledabylé ježdění na koni a podcenění situace mohou dát příčině vzniku i tak vážného úrazu s fatálními následky.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

Více informací

Ostatní

zobrazit vše

Babské rady a recepty

Nemoci

zobrazit vše

První pomoc

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: úrazy

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Jak se vypořádat s pojišťovnou při úrazu

 Nepříjemné úrazy jsou bohužel součástí každodenní reality života mnohých z nás. Vyhnout se jim není jednoduché,…

Nejčastější úrazy při střelbě na terč 1/2

 Poranění obličejeStřelba na terč a to z jakékoli zbraně je častým důvodem ke vzniku nejrůznějších zranění, jako je…

Nejčastější úrazy při střelbě na terč 2/2

 Poranění končetinHodně časté jsou také úrazy při střelbě na terč, které se týkají končetin. Protože například střelba…

Nejčastější úrazy při krasobruslení 1/2

 Poškození dolních končetinObecně nejčastější úrazy při krasobruslení jsou úrazy dolních končetin. Často je postiženo…

Nejčastější úrazy při krasobruslení 2/2

 Úrazy páteře při krasobrusleníSmutným faktem je i to, že mezi nejčastější úrazy při krasobruslení patří i úrazy páteře.…

Nejčastější úrazy při bowlingu 1/2

 Úrazy kotníkuHodně úrazů se stává při bowlingu v oblasti kotníku. Většinou začátečníci, ale i lidé, kteří přecení své…

Nejčastější úrazy při bowlingu 2/2

Rozdrcení kůstekNejčastější úraz při bowlingu, který se týká zejména dětí. Jde o rozdrcení kůstek u prstů jak u nohy, tak…

Nejčastější úrazy při jízdě na koni 1/2

 Poranění ramenního pletence při jízdě na koniMezi nejčastější úrazy při jízdě na koni se řadí bezpochyby poranění ramenního…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY