8 super rad jak rychle odblokovat páteř 1/2

Velikost textu: A A A

8 super rad jak rychle odblokovat páteř 1/2

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Bolesti krční páteře

Bolesti krční páteře patří mezi nejčastější zdravotní komplikace osob s kancelářským zaměstnáním. Měli byste se vyvarovat stejné poloze a zatížení, jako jsou hodiny sezení před počítačem, za volantem apod. Bolest může vystřelovat do hlavy, do ramen a až k hrudníku. Nejčastější příčina tkví ve špatném držení těla.

Iplikátor

Iplikátor se využívá na odblokování krční páteře. Princip fungování Iplikátoru spočívá v dráždění receptorů na kůži. Takto dojde k většímu prokrvení krční páteře. Místo se prohřeje a bolest ustoupí ihned. Pomáhá to také na ztuhlé šíjové a krční svaly. Do těla přijde více kyslíku.

Akupresurní podložka

Klasická akupresurní podložka pomáhá proti bolestem krční páteře, ale i hlavy nebo kříže.
Jedná se o masážní pomůcku, která je tenká jako kniha a stačí ji přiložit tam, kde vás trápí bolesti. K odblokování krční páteře se mohou využívat i kombinace velké a malé podložky. Malou vsunete pod hlavu. Pokud je podložka doplněna nafukovací vložkou, krční páteř se přizpůsobí.

Masáže na odblokování páteře

Trápí vás zablokovaná páteř? Potom si dopřejte speciální masáže, které účinně odstraňují potíže s bolestmi páteře. Odblokuje se páteř a vylepší se stav přilehlých tkání, i bolestivých svalových zatvrdlin. Maséři používají speciální techniky vhodné k odblokování páteře.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

Více informací

Vyšetření a operace

Ostatní

Zdravá výživa

Nemoci

Příznaky a příčiny

Léky

První pomoc

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: krk, páteř

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Zablokovaná krční páteř a její zdravotní důsledky

Krční páteř je důležitá, tak jako vše, co v těle máme. Potřebujeme ji dnes a denně a proto, když se jí něco stane, obvykle…

Páteř a její nejčastější problémy - seznamte se

 Nemoci pohybového aparátu, zejména bolesti zad, patří k nejčastějším příčinám dlouhodobé pracovní neschopnosti.Co…

8 super rad jak rychle odblokovat páteř 2/2

 Odblokování bodů na spodní straně lebkyOdblokování krční páteře lze dělat několika správnými hmaty, kdy se odblokují…

Dynamická stabilizace páteře

 Čeští lékaři se zasloužili o zavedení moderního operačního způsobu pro degenerativní onemocnění páteře. Nová metoda…

Metoda SM systém se stává hitem. Jaké cviky přináší?

Metoda označovaná jako SM Systém se stává stále populárnější. Stojí za ní MUDr. Richard Smíšek a jejím cílem je především…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY