BIO strava pro děti - pro a proti

Velikost textu: A A A

BIO strava pro děti - pro a proti

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Každý rodič chce svému dítěti dát v životě to nejlepší z nejlepších. Chce, aby vykročilo do života tou správnou nohou a vedlo se mu vše, na co jen sáhne. Tohle si přeje asi každý z nás. Strava sama o sobě je velmi důležitá a to jak pro děti, tak pro dospělé. V dnešní době, je trend ve stravě kupovat vše s nálepkou bio. Někteří rodiče toho mohou hnát do extrému a kupovat pouze a jen zásadně vše bio. Je to správné? S jakými riziky se vaše dítě může setkat, pokud konzumuje jen potraviny v bio kvalitě a nic jiného?

Pokud jste se rozhodli, že vaše dítě budete krmit jídlem v bio kvalitě, dávejte pozor, aby vaše dítě normální stravu neodmítalo či se jí dokonce nebálo. Učte své děti, že doma vaříte, z bio potravin ale jinde vaří z „normálních“ potravin, které nejsou bio. Tento krok může do budoucna dětem velmi pomoci, pokud rodiče budou dětem doma stále tvrdit, že bio je nejlepší strava může se docela dobře stát, že děti mohou trpět poruchami příjmu potravy, kdy nebudou chtít pozřít nic jiného než jen bio.

Ať už se jedná o jídlo bio či „nebio“strava pro děti má být pestrá, čerstvá a bez zbytečných přidaných látek. Pokud doma vaříte, z bio potravin stejně se vaše dítě setká s jinou stravou. Ať už u kamarádů, ve školce, ve škole, na táborech, na rodinných oslavách a podobně. Dítě rozdíl mezi bio stravou a „nebio“ stravou nepozná. Problém může nastat ve chvíli, pokud dítě je zvyklé z domova na bio vegetariánskou či dokonce bio veganskou stravu. Takové dítko si obvykle nosí jídlo z domova. Pokud mu jej však učitelky neohřejí, nebo nemají možnost ohřevu, studené jídlo dětem nedělá dobře a po čase jim může vyvolat žaludeční potíže. Na dítě také mohou pohlížet ostatní děti jako na někoho „jiného nebo zvláštního“. Často může být terčem posměchu.

I když v dnešní době už existují různé obchody, které se specializují na bio výrobky a už i v supermarketu mají sekce, kde pořídíte bio věci, stále nejsou tak běžně dostupné jako „normální“ potraviny. Ani potraviny s nálepkou bio nemusí být vždy stoprocentně kvalitní. I když potraviny podléhají přísné kontrole, mohou se „zkazit“ a to díky nesprávnému skladování či nesprávné manipulaci. Proto je i u bio potravin dobrá určitá obezřetnost.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: potraviny, veganství, vegetariánství, děti

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Nácvik hygieny u dětí

 Hygiena je velmi důležitou součástí každodenního života. Je to prakticky nejdůležitější věc, kterou by měl provozovat…

Děti, které odmítají zeleninu. Jak jim doplnit vitaminy?

 Vitamíny jsou pro lidské tělo velmi důležité. Ať už to jsou děti či dospělí. Dostat však tyto vitamíny do stravy dětem…

Postrach pro lékaře a riziko pro děti? Rodiče samoléčitelé!

 Každý chce pro své dítě to nejlepší. Existují však rodiče, kteří nevěří pediatrům, lékařům zkrátka nikomu a raději…

Zdravé jídlo a děti. Co děti potřebují?

 Pro děti je strava velmi důležitá. Zvláště pokud rostou a vyvýjí se. Asi každý chce, aby se jeho dítěti dostalo jen…

Jak na urážlivé dítě?

 Urážet se umí nejčastěji děti. Poté je to přejde, nicméně jsou takoví, kterým to vydrží i do dospělosti. Urážlivost…

Výchova dětí - hlavní pilíře

 Každý rodič přistupuje k výchově svého potomka či potomků různě. Někteří rodiče jsou přísní a razí přísnou výchovu.…

Jaká obuv je vhodná pro děti do školy a školky

Správné obutí je základem zdravého držení těla a správné chůze. Tento fakt je neoddiskutovatelný a spousta rodičů si jasně…

Jak se chránit proti početí - reálné možnosti a babské pověry

Jestliže žena nechce otěhotnět, má hned několik možností, jak tomu zabránit. Současná medicína je v tomto ohledu poměrně…

 

<a href=Found. " />
<a href=Found. " /> Found.
<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<link rel= " />
<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<link rel= " />
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY