Alternativní léčba a prevence hemeroidů podle lidového léčitele

Velikost textu: A A A

Alternativní léčba a prevence hemeroidů podle lidového léčitele

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Hemeroidy nebo-li zlatá žíla jsou klasickým civilizačním problémem. Pdhaduje se, že hemeroidy trpí víc jak dvě třetiny západní civilizace. Přestože klasická medicína nabízí několik možných zákroků a operací hemeroidů, tak nás zajímalo, jaké možnosti nabízí přírodní léčba. Zkušenosti lidové léčby s touto nepříjemnou nemocí, které získal během mnoha let své praxe, nám prozradil astrolog a léčitel Pavel Hanzal.

Strava a pohyb

Správná životospráva je podle mých zkušeností tou nejlepší prevencí. Každý den je nutný nějaký pohyb, i kdyby to měla být "pouze" hodinová procházka. Pohyb je mnohem více důležitý v případě, že trpíte nadváhou nebo máte sedavé zaměstnání.  V případě nadváhy je vhodné redukovat tělesnou váhu.

Ve stravě by měla převažovat zelenina, tedy dostatek vlákniny. Důležitý je i dostatečný pitný režim, přičemž nejvhodnější je čistá (neperlivá) voda a bylinné nebo bílé čaje. Vhodné je také pití zeleného čaje, ale nemělo by se to s ním přehánět, protože ve velkém množství má tendenci vysušovat sliznici střev.

Vynechat byste naopak měli bílé pečivo, různé koláče, čokolády a sladkosti. Vhodný není ani alkohol a smažená jídla. Na jídla z fast foodů rovnou zapomeňte :).

Vhodné je vypozorovat, které nápoje a strava vám způsobují zácpu nebo průjem. Ty vynechejte, protože jak zácpa, tak průjem, můžou zhošit projevy hemerodiů nebo je dokonce "rozjet", včetně nepříjemných fisur konečníku.

Vyzkoušené lidové recepty na hemeroidy

Zde uvádím několik přírodních prostředků, které se mi v léčitelské praxi nejvíce osvědčily:

  • mast z dubové kůry

  • koupele a omývání konečníku v heřmánkové (květ heřmánku) nebo dubové (dubová kůra) lázni

  • každodenní reflexní terapie reflexních zón tlustého a tenkého střeva a konečníku

Speciality na hemeroidy

Zatím zřejmě nejlepší radou je pravidelné konzumování pohanky, která obsahuje hodně rutinu. Právě nedostatek rutinu je častým problémem, který způsobuje cévní potíže, mezi něž hemeroidy v podstatě patří. Konzumace pohanky je tak vhodná jako prevence i podpora léčby hemeroidů. Zřejmě nejdostupnější jsou v naší zemi pohankové vločky.

Druhým takovým "bonusem" na hemeroidy je procvičování svalů konečníku. Zkuste každý den alespoň 100x stáhnout a povolit konečník. Optimální je co nejčastěji za sebou. Také to může jak v prevenci, tak při podpoře léčby pomoci.

Realita na závěr

V některých případech, zejména u pokročilejších nebo chronický a neustále problémy způsobujících hemeroidů může pomoci až klasická léčba. Ovšem pokud nechcete, aby se vám hemeroidy vrátily, je potřeba dodržovat výše uvedené rady, které se v mnohém shodují s radami klasických lékařů.

Váš astrolog a léčitel Pavel Hanzal

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

Více informací

Nemoci

zobrazit vše

Zdravotnictví

Babské rady a recepty

zobrazit vše

Těhotenství a porod

Vyšetření a operace

zobrazit vše

Příznaky a příčiny

Lékařské obory

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: konečník, proktologie, hemeroidy, babské rady

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Babské recepty na rakovinu střev, konečníku a také jako prevence

 Babky kořenářky a různí léčitelé mají speciální recepty na rakovinu. Kdo tomu aspoň trošku věří, může je vyzkoušet.…

Návod na tibetské česnekové kapky

 Přinášíme vám recept na výrobu česnekových kapek tak, jak byl nalezen v Tibetu v roce 1972. Jeho účinky jsou široké…

Jak se chránit proti početí - reálné možnosti a babské pověry

Jestliže žena nechce otěhotnět, má hned několik možností, jak tomu zabránit. Současná medicína je v tomto ohledu poměrně…

Ostropestřec mariánský dokáže divy

 Ostropestřec mariánský se řadí mezi rostliny, které nejsou v našich podmínkách příliš rozšířené. Je to škoda,…

Babské rady při bolesti uší

Bolest uší může mít hodně příčin, ale zřejmě nejčastěji se setkáte s bolestí způsobenou různým nafoukáním studeného vzduchu…

Babské rady proti nachlazení

Nachlazení je opakovaným nepříjemným průvodcem každého člověka, zejména během podzimu a zimy. Vedle léků klasické medicíny…

Babské rady na bělení zubů

Dřevěné uhlíI rada je vcelku zvláštní, přesto však účinná – budete-li mít po ruce dřevěné uhlí, vezměte si kousek a přejíždějte…

Metoda Transtar pro operaci rektokély - kýly konečníku

 Nemocnice ve Vítkovicích obdržela jako první v České republice certifikát k provádění operací kýl konečníku pomocí…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY