Jak si udržet zdravé a krásné zuby?

Velikost textu: A A A

Jak si udržet zdravé a krásné zuby?

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Zdravý a krásný chrup je symbolem úspěšných lidí. Ovšem nejde pouze o tento postoj, protože když nemáte problémy se zuby, ušetříte nemalé peníze, spoustu času stráveného u stomatologa a to ani nemluvíme o tom, že s dobrými zuby jste schopni kvalitnějšího příjmu potravy. Co tedy pro to udělat?

  • Nekouřit – kuřáci si zakládají na problémy se zuby, protože dochází ke zbytečnému oslabování zubů a dráždění celé ústní dutiny, což chrupu neprospívá. Ohledně krásy a bělosti zubů jde také o velký problém, neboť kuřáci nemají žluté jenom prsty, ale i zuby. Dočasným řešením je nalepit bělící pásky, ale z dlouhodobého hlediska se jedná o chronický problém.

  • Nekafovat, nečajovat – dalším škůdcem bělostně zářícího chrupu je černý čaj a káva. Oba tyto velmi oblíbené nápoje podporují hnědnutí zubů.

  • Denně čistit – pravidelné každodenní čištění zubů by mělo být u každého člověka zažitým standardem. Někteří zubní lékaři dokonce tvrdí, že když je chrup dokonale vyčištěný, neexistuje žádný důvod k tomu, aby vznikl zubní kaz.

  • Výživa – lidský organismus, aby byl zdravý, potřebuje svůj denní přísun správné výživy. Nejinak je tomu u zubů. Proto například když vám bude chybět ve stravě vápník, dojde nejenom k řídnutí kostí, ale i k oslabení zubů. Ovšem látek potřebných pro zdravý chrup existuje celá řada.

  • Nepřeslazovat – dalším častým nešvarem, který kazí zuby, je přemíra sladkých jídel a slazených nápojů. Když to se slazením budete přehánět, pravděpodobně vás neochrání ani denní čištění zubů. Jinými slovy, i kvůli vašemu chrupu se držte přísloví, že cukru s mírou.

  • Střídání chladu a tepla – rychlá konzumace pití nebo jídla, které je horké a následně jiné studené, zvyšuje pravděpodobnost narušení zubní skloviny. Dejte si proto pozor na to, kdy a co konzumujete!

Samozřejmě, že rad na téma zdravého chrupu existuje mnohem více. Ovšem vyjmenovali jsme několik z nejběžnějších chyb, kterých se lidé dopouštějí. Zkuste se jim vyhnout.

 

Reklamní článek

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: pr, zuby

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Odstranění zubního kamene

Zubní kámen se více či méně tvoří každému člověku. Jedná se o tvrdou hmotu, která se tvoří na zubech nebo zubních protézách.…

Nácvik hygieny u dětí

 Hygiena je velmi důležitou součástí každodenního života. Je to prakticky nejdůležitější věc, kterou by měl provozovat…

Kvalitní zubařská ordinace v Praze

 Bolesti zubů patří k těm vůbec nejhorším, které nás mohou potkat. Při bolesti zubů se nemůžete soustředit na práci…

Proč je nutné chodit na preventivní prohlídky k zubnímu lékaři?

 Jistě každý z nás alespoň jednou v životě zažil bolest zubů. Ruku na srdce, kdo z vás navštěvuje zubního lékaře pravidelně?…

Fluoridace zubů

Fluoridace zubů patří k preventivním metodám zubní hygieny. Ačkoliv ji může provádět i zubní lékař, nejčastěji ji nabízejí…

Které potraviny pomáhají proti krvácení dásní a proč?

 Důležité je volit takové potraviny, které buď zuby díky své struktuře samy čistí, nebo jinak posilují.Tvrdý sýrSýr…

5 hlavních chyb při  čištění zubů

1. Krátká intenzitaČištění zubů není zrovna oblíbenou aktivitou, lidé se snaží si ji co nejvíce zkrátit. Ideální doba čištění…

Babské rady na bělení zubů

Dřevěné uhlíI rada je vcelku zvláštní, přesto však účinná – budete-li mít po ruce dřevěné uhlí, vezměte si kousek a přejíždějte…

Nevýhody bílé - kompozitní plomby

 Menší trvanlivostAmalgámové plomby jsou mnohem více odolnější vůči kousacímu tlaku. Bílou plombu je tedy třeba zvažovat,…

 

" />
Prodej družstevního bytu a daň z příjmu<div style=online eğitim
" /> Prodej družstevního bytu a daň z příjmu
online eğitim
<html>
<head><title>403 Forbidden</title></head>
<body>
<center><h1>403 Forbidden</h1></center>
<hr><center>nginx</center>
</body>
</html>
<html>
<head><title>403 Forbidden</title></head>
<body>
<center><h1>403 Forbidden</h1></center>
<hr><center>nginx</center>
</body>
</html>
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
<html>
<head><title>301 Moved Permanently</title></head>
<body bgcolor=

301 Moved Permanently


nginx/1.14.0 (Ubuntu)
" />
<html>
<head><title>301 Moved Permanently</title></head>
<body bgcolor=

301 Moved Permanently


nginx/1.14.0 (Ubuntu)
" /> 301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.14.0 (Ubuntu)
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY