Odstranění bradavic

Velikost textu: A A A

Odstranění bradavic

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Bradavice jsou častým a nepříjemným problémem, kterým trpí či někdy trpěl snad každý z nás. V dnešní době je již mnoho způsobů jak odstranit nepříjemné bradavice. Bradavice je nezhoubný výrůstek na kůži. Patří mezi nemoci, které jsou infekční a inkubační doba může být i několik let. Rizikové skupiny jsou především děti a mladiství, ovšem nevyhýbají se ani dospělým.

Příčiny odstranění bradavic

Původcem tohoto onemocnění je lidský papilomavirus. Vyskytuje se v lidské populaci běžně a u většiny lidí nezpůsobuje žádné potíže či problémy. Lidský papilomavirus je také původcem mnoha závažných onemocnění jako například rakovina děložního čípku či další infekční nemoci. K přenosu dochází dotykem, malou rankou či odřeninou, používání stejného ručníku, sprchování se ve společných koupelnách bez bot a podobně.

Příprava a průběh odstranění bradavic

Bradavice se dají léčit několika způsoby. Nejlepší je zajít za dermatologem, který vás vyšetří a stanoví diagnózu. Mezi nejpoužívanější metody patří kryoterapie, což je zmražení bradavic, nejčastěji tekutým dusíkem. Tekutý dusík aplikuje dermatolog na bradavice a není potřeba se na to vše speciálně připravovat. Možná je také chirurgická léčba, ale ta se používá jako poslední možnost a používá se v případě rozsáhlých bradavic.

Rizika a komplikace odstranění bradavic

Komplikace u bradavic jsou povětšinou takové, že se mohou znovu a znovu vrátit. Některým lidem se neustále vracejí a bojovat s nimi je velmi těžké. Důležité je nepomáhat si sám, ale vyhledat dermatologa, ten vám určí diagnózu a tím pádem vám pomůže lépe se bradavic zbavit.

Předpokládaná doba rekonvalescence odstranění bradavic

Léčení bradavic může být zdlouhavé, záleží, jak moc velké bradavice jsou. Doba rekonvalescence není nijak potřebná, po léčení tekutým dusíkem bude bradavice citlivější, záleží, kde ji máte (na ploskách nohou to více bolí). Do druhého dne je však vše v pořádku. Chirurgická léčba je více invazivní, tudíž i rekonvalescence je delší. Záleží, v jakém stádiu bradavice jsou, jak jsou velké, obvykle to bývá týden až tři týdny, doba rekonvalescence je velmi individuální.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

Více informací

Vyšetření a operace

Nemoci

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: bradavice

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Zkušenosti pacientů a diskuse: odstranění bradavic 1/2

 Černá mast jako zázrakVypalování nebo vyškrabování nemusí být stoprocentně úspěšné. Jsou ale možnosti, které lze také…

Zkušenosti pacientů a diskuse: odstranění bradavic 2/2

 Výškrab nepomohlJednou z možných metod, jak bradavice odstranit, je takzvaný výškrab. Je třeba říci, že má hned…

Zbavte se tuků moderní metodou Water jet liposukce

 Vysoký podíl uložených tuků v lidském organismu patří v dnešní době mezi nejrozšířenější příčiny mnoha civilizačních…

Co lidem pomohlo na pískání v uchu 2/2

 Vyšetření na ORLJestliže se pískání v uchu objevuje stále často a častěji, je jistě vhodné odvážit se navštívit odbornoupomoc…

Co lidem pomohlo na pískání v uchu 1/2

 MasážePískání v uchu je záležitostí, která může předznamenat nějaký jiný, vážný problém. Anebo se jedná opouhou komplikaci…

Co lidem pomohlo na patní ostruhu 2/2

 Speciálně upravené botyV případě, že jedinec trpí na patní ostruhu, nebude pro něj příjemné běžná chůze, ale mnoho…

Co lidem pomohlo na patní ostruhu 1/2

 Léky od bolestiPředem je nutno zmínit, že patní ostruha je bolestivá a tak je nezbytné, aby si lidé pomohli od bolestipatní…

Co lidem pomohlo při lupénce 2/2

 Chytrá houba a lupénkaChytrá houba je momentální novinka na trhu, která odstraňuje plíseň, nejčastěji na nohou, ale…

Jak si udržet zdravé a krásné zuby?

 Zdravý a krásný chrup je symbolem úspěšných lidí. Ovšem nejde pouze o tento postoj, protože když nemáte problémy se…

Co lidem pomohlo při lupénce 1/2

 Konopný olejLupénka je dost nepříjemné onemocnění. Není tak ani problematická na bolest a jiné potíže, ale spíšeproto,…

Spálení od ohně - co lidem pomohlo 2/2

 Aloe vera na spáleninyObecně na spáleniny funguje Aloe vera. Ať už jde o spálení slunečním zářením, horkou vodou, neboohněm,…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY