Jak se rozejít a nezešílet

Velikost textu: A A A

Jak se rozejít a nezešílet

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Rozchod. Slovo, které mnoho lidí děsí. Přitom změna partnera je čím dál častější situací, se kterou se během života setká většina lidí. Většina z nich dokonce několikrát. Z pohledu psychologie je tato ztráta náročná a jak dokazují neustále plné poradny psychologů, tak si s ní mnoho lidí neví rady.

Několik rad, jak zvládnout rozchod

  • Na prvním místě byste neměla podléhat smutku a depresi. Zaměřte svoji pozornost na nějaké další záležitosti. Může to být zaměstnání, ale mnohem lepší jsou soukromé aktivity, jako různé zájmy nebo zlepšení kondice a vlastního zdraví.

  • V souvislosti s předcházejícím bodem je jasné, že není dobře, pokud se během vztahu na partnera zafixujete tak, že ztratíte nebo nemáte žádné další přátele, známé, vlastní zájmy a aktivity. Snažte se na tom pracovat i během partnerství. Ostatně vás to jenom obohatí a pokud se s partnerem rozejdete, budete se mít o co a o koho opřít!

  • Snažte se o to, abyste se rozešli slušným způsobem. Nehádejte se o maličkosti, ukažte svoji příznivou a velkorysou tvář. Později, až si vše sedne, budete rádi, že jste se nerozhádali do krve a nechachovali se jako neslušný hlupák!

  • Důležitým krokem ji i připuštění si reality. Pokud rozchod způsobil partner, musíte se s tím smířit a hlavně nebalamutit sami sebe, že se k vám snad a možná někdy vrátí. Co nejdříve začněte žít vlastní život a příliš se neohlížejte s nadějí, že se partner ozve a vrátí.

  • Partnera po rozchodu zbytečně nekontaktujte, nevolejte mu ani nepište sms. Zbytečně tím jitříte vlastní rány, obnovujete myšlenky na partnerství s ním a prodlužujte vlastní smutek a utrpení.

 

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: psychologie, vztahy

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Na intimní problémy pomůže psychologie

 Intimní problémy bývají často velkým trápením a to nejen pro ženy, ale také pro muže. Ti, ale většinou o těchto problémech…

Jak ovládnout vztek

Vztek je reakce, která může způsobit mnoho problémů. Jak během situace, ve které jednáme pod vlivem vzteku, tak následky…

Ztratili jste zaměstnání? Musíte se s tím vyrovnat!

 Ztráta práce je vždy velký zásah do života. Ať už v práci pracujete třicet let, pět let, či jen pár měsíců. Vždycky…

Nemůžete najít práci? Nenechte se tím zdeptat!

 V tomto článku se více zaměříme na problematiku dlouhodobého nenalezení práce. Pokud práci nemůžete najít dlouho…

Jak stabilizovat náladovost

Náladu můžete mít buď dobrou, nebo špatnou. Nálady se mohou měnit z minuty na minutu. To je typické pro teenagery. Ti jsou…

Proč a jak funguje psychosomatika 1/2

 Podstatou je celostní pohledPokud je psychosomatická péče něčím výjimečná, je to hlavně tím, že její podstatou je celostní,…

Proč a jak funguje psychosomatika 2/2

 Psychosomatika dokáže vysvětlit jakoukoliv nemocTento obor funguje i proto, že je založený na poznatcích, které souvisí…

Vše o psychologii 1/2

Psychologie je vědouAno, jedná se o vědu, která studuje hned několik věcí, a to ve spojení s konkrétními jednotlivci, nebo…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY