Vředy na kůži

Velikost textu: A A A

Vředy na kůži

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Vředy na kůži jsou velmi bolestivé onemocnění, jsou to vlastně vředy, které jsou plné hnisu, taková hnisavá ložiska. Nejsou moc estetická a člověku mohou způsobovat značné potíže. Samozřejmě, pokud takový vřed najdete na svém těle, je dobré zajít s tímto ihned k lékaři, nechat se vyšetřit a také zahájit co nejdříve léčbu. Zpočátku jsou tato ložiska tvrdá, později měknou. Úleva od bolesti přichází ve chvíli, kdy je vřed otevřen a hnis, který je venitř, vytéká.

Příčiny vzniku vředů na kůži

Vředy na kůži nejčastěji vznikají průnikem infekce. Mnohdy je ro právě tehdy, kdy máte oslabený imunitní systém či oslabenou kůži, tudíž se infekce na kůži či do kůže velmi dobře dostává. Jsou však velmi nebezpečné a to zejména tím, že se z nich může vyvinout druhotná infekce. V těch nejhorších případech, zvláště když s tím člověk nic nedělá a neléčí je, může dojít až k otravě krve. Vředy by měly být otevřeny u lékaře, sterilní prostředí zabrání možným infekcím v ranách.

Příznaky vředů na kůži

Příznaky jsou viditelné na první pohled a to jsou právě ony vřídky, které se objevují na kůži. Vředy se mohou objevovat téměř na jakékoliv části lidského těla, ovšem jsou místa, kde se vřed vyskytuje a jsou tyto místa výskytu obzvláště bolestivá. To mohou být například na hýždích, v okolí řitního otvoru, na prsou, v podpaží, na krku, na obličeji, na vnitřní straně stehen, na zadní straně stehen a podobně. Pokud se vyskytne vřed na obličeji, v těch nejhorších případech může zadat vzniku zánětu mozkových blan. Jsou také velmi bolestivé, tvrdé poté měkké. Jejich otevření obvykle je bolestivé. Vřed může být také na omak teplejší, okolí bývá zarudlé.

Diagnostika vředů na kůži

Diagnostikovat tyto vředy lékař může pouhým pohledem na vřídky na kůži. Popřípadě může také zjistit, zda je vřed již „dozrál“, přičemž když je vřed zralý, je na omak měkčí. Jakmile doktor stanoví, že se jedná o vřídky, nasadí vhodnou léčbu.

Léčba vředů na kůži

Léčba spočívá v tom, že lékař sterilně a odborně vředy na kůži otevře a následně ošetří. Může také zavést dren, kterým umožní odchod hnisu. Pokud se vředy tvoří opakovaně a častěji, nebo jsou hodně velké, může lékař nasadit antibiotika. Jiní lékaři antibiotika nedoporučují, záleží na tom, jaký lékařský názor zastává váš lékař. Vyhojení trvá obvykle dva týdny, v některých případech to může být až měsíc.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

Více informací

Ostatní

zobrazit vše

Plastická chirurgie

Zdravá výživa

Vyšetření a operace

Nemoci

zobrazit vše

Léky

První pomoc

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: kůže, vředy

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Plíseň nehtů a nohou - jak jí zabránit?

 Chodit bosými nohami po místech, kde chodí i cizí lidé bosí je tak trošku risk. Týká se to hlavně koupališť, sauny,…

Nová injekční léčba melanomu kůže na obzoru

Nejnovější studie Moffitt Cancer Center naznačuje, že by injekční terapie mohla pomoci v boji s melanomem. Melanom je nejagresivnější…

Jak probíhá vyšetření znamének a pih

Pokud jste se rozhodli pro preventivní prohlídku vašich znamének a pih, udělali jste dobře. Kožní nádory jsou totiž na vzestupu…

Které potraviny pomáhají proti šupinatění kůže a proč?

 Ačkoli je klíčem ke zdravé kůži komplexně zdravý způsob života, můžete si účinně pomoci i okamžitým zvýšením podílu…

Které potraviny pomáhají proti celulitidě a proč?

 Celulitida je strašákem každé ženy, a bohužel většina žen se s ní také v průběhu života setká. Jak celulitida…

4 hlavní chyby při opalování

Ochrana proti slunečnímu záření je v dnešní době nezbytná. Pokud se rádi opalujete, měli byste se vyhýbat spálení kůže od…

Co potřebuje lidská pokožka a pleť?

 Pokožka je nejen pomyslnou hranicí našeho těla a okolí, ale stává se také symbolem celkového zdraví a krásy. Lidé se…

8 super rad jak rychle se zbavit puchýřů na nohou 1/2

 Náplast na puchýřeVe většině případů se puchýře zahojí samy. Nejprve dojde k zarudnutí kůže, především na nártu…

8 super rad jak rychle se zbavit puchýřů na nohou 2/2

 Aloe vera gelAloe vera působí protizánětlivě, tím pádem nemá problémy zajistit zmírnění zarudnutí a otoku u puchýře.…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY