10 hlavních rizik u zubního implantátu 1/2

Velikost textu: A A A

10 hlavních rizik u zubního implantátu 1/2

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Skvělá ústní hygiena

Osob s implantáty stále přibývá, protože se jedná o běžný způsob ošetření. Pacienti mohou mít zuby napevno připevněné. Nevyplatí se ale nedodržování hygieny, protože se tím výrazně sníží úspěšnost použití náhrady zubů. Dokonalá hygiena je v tomto případě podmínkou pro aplikaci implantátů.

Dostatečná vrstva kosti

Ne všichni pacienti se mohou radovat z implantátů, protože se například nepoužívají u lidí s velmi malou vrstvou kosti. Jde o vrstvu v horní čelisti. Po úspěšném zahojení ale už dál nedochází k ubývání čelistní kosti.

Vyšší finanční výdaje

Pokud uvažujete o zavedení implantátů, počítejte s tím, že na tyto zákroky zdravotní pojišťovny nic nepříspívají. Rizikem je tedy, že se vydáte z úspor. Za tuto metodu zubních náhrad si zaplatíte více v porovnání s klasickým přemostěním či nebo snímatelnými náhradami.

Malá operace

Váš zubař by měl mít na provádění zubních implantátů potřebné vybavení a také znalosti a zkušenosti. Podstoupíte malý operační zákrok s místním znecitlivěním. Zároveň počítejte s dobou potřebnou na vyhojení.

Citlivost na vnější vlivy

Před samotnou implantací se musí řádně ošetřit paradontóza, všechny zubní kazy a celá ústní dutina musí být v perfektním stavu. Implantáty totiž reagují na vnější vlivy hodně citlivě a škodí jim jak nedostatečná hygiena, tak přílišná zátěž.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

Více informací

Děti

Vyšetření a operace

zobrazit vše

Ostatní

zobrazit vše

Plastická chirurgie

zobrazit vše

Ze zahraničí

Babské rady a recepty

Zdravá výživa

Nemoci

Léky

První pomoc

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: zuby, zubní implantát

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Odstranění zubního kamene

Zubní kámen se více či méně tvoří každému člověku. Jedná se o tvrdou hmotu, která se tvoří na zubech nebo zubních protézách.…

Nácvik hygieny u dětí

 Hygiena je velmi důležitou součástí každodenního života. Je to prakticky nejdůležitější věc, kterou by měl provozovat…

Kvalitní zubařská ordinace v Praze

 Bolesti zubů patří k těm vůbec nejhorším, které nás mohou potkat. Při bolesti zubů se nemůžete soustředit na práci…

Proč je nutné chodit na preventivní prohlídky k zubnímu lékaři?

 Jistě každý z nás alespoň jednou v životě zažil bolest zubů. Ruku na srdce, kdo z vás navštěvuje zubního lékaře pravidelně?…

Fluoridace zubů

Fluoridace zubů patří k preventivním metodám zubní hygieny. Ačkoliv ji může provádět i zubní lékař, nejčastěji ji nabízejí…

Které potraviny pomáhají proti krvácení dásní a proč?

 Důležité je volit takové potraviny, které buď zuby díky své struktuře samy čistí, nebo jinak posilují.Tvrdý sýrSýr…

5 hlavních chyb při  čištění zubů

1. Krátká intenzitaČištění zubů není zrovna oblíbenou aktivitou, lidé se snaží si ji co nejvíce zkrátit. Ideální doba čištění…

Babské rady na bělení zubů

Dřevěné uhlíI rada je vcelku zvláštní, přesto však účinná – budete-li mít po ruce dřevěné uhlí, vezměte si kousek a přejíždějte…

Nevýhody bílé - kompozitní plomby

 Menší trvanlivostAmalgámové plomby jsou mnohem více odolnější vůči kousacímu tlaku. Bílou plombu je tedy třeba zvažovat,…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY