Vše o zubní protéze 1/2

Velikost textu: A A A

Vše o zubní protéze 1/2

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 V prvních fázích je třeba nosit ji pořád

Zubní protéza je něco zcela nového a proto se doporučuje ji v prvních fázích nosit skutečně co možná nejvíce. A to nejenom přes den, ale také přes noc. Jedině tak je možné si na zubní protézu skutečně dobře zvyknout. Teprve poté je doporučováno ji z úst vyndávat. A to přirozeně na noční období, aby se mohla dobře zregenerovat samotná sliznice.

Na začátku jenom měkká strava

Kdo má zubní protézu prvních několik dní, měl by se vyhýbat jakékoliv tvrdé, stejně jako na velké kusy nakrájené stravě. Ideální je pouze strava měkká a také nakrájená na co možná nejmenší kousky. Jedině tak nedojde k případnému vychýlení, které by mohlo způsobit i vychýlení dásně.

Zubní protéza může způsobovat dávivý reflex

Kdo na ní není zvyklý, ten by měl rozhodně počítat s tím, že se tento problém může objevit. Jedná se o něco zcela přirozeného, co časem zcela určitě vymizí. Dobré je připomenout, že tento reflex lze eliminovat tím, že budeme cumlat klasické tvrdé bonbony, díky čemuž k projevu daného nepříjemného reflexu nebude docházet.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

Více informací

Děti

Vyšetření a operace

zobrazit vše

Ostatní

zobrazit vše

Plastická chirurgie

zobrazit vše

Ze zahraničí

Babské rady a recepty

Zdravá výživa

Nemoci

Léky

První pomoc

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: dásně, zuby

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Odstranění zubního kamene

Zubní kámen se více či méně tvoří každému člověku. Jedná se o tvrdou hmotu, která se tvoří na zubech nebo zubních protézách.…

Nácvik hygieny u dětí

 Hygiena je velmi důležitou součástí každodenního života. Je to prakticky nejdůležitější věc, kterou by měl provozovat…

Kvalitní zubařská ordinace v Praze

 Bolesti zubů patří k těm vůbec nejhorším, které nás mohou potkat. Při bolesti zubů se nemůžete soustředit na práci…

Proč je nutné chodit na preventivní prohlídky k zubnímu lékaři?

 Jistě každý z nás alespoň jednou v životě zažil bolest zubů. Ruku na srdce, kdo z vás navštěvuje zubního lékaře pravidelně?…

Fluoridace zubů

Fluoridace zubů patří k preventivním metodám zubní hygieny. Ačkoliv ji může provádět i zubní lékař, nejčastěji ji nabízejí…

Které potraviny pomáhají proti krvácení dásní a proč?

 Důležité je volit takové potraviny, které buď zuby díky své struktuře samy čistí, nebo jinak posilují.Tvrdý sýrSýr…

5 hlavních chyb při  čištění zubů

1. Krátká intenzitaČištění zubů není zrovna oblíbenou aktivitou, lidé se snaží si ji co nejvíce zkrátit. Ideální doba čištění…

Babské rady na bělení zubů

Dřevěné uhlíI rada je vcelku zvláštní, přesto však účinná – budete-li mít po ruce dřevěné uhlí, vezměte si kousek a přejíždějte…

Nevýhody bílé - kompozitní plomby

 Menší trvanlivostAmalgámové plomby jsou mnohem více odolnější vůči kousacímu tlaku. Bílou plombu je tedy třeba zvažovat,…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY