Proč je nutné chodit na preventivní prohlídky k zubnímu lékaři?

Velikost textu: A A A

Proč je nutné chodit na preventivní prohlídky k zubnímu lékaři?

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Jistě každý z nás alespoň jednou v životě zažil bolest zubů. Ruku na srdce, kdo z vás navštěvuje zubního lékaře pravidelně? To znamená jednou za půl roku. Nelze se pak divit případným problémům v podobě oteklé pusy a bolesti spojené s řadou různých problémů. Vysvětleme si tedy důležitost pravidelných zubních prohlídek.

Zubní prohlídka

Díky včasnému příchodu do zubni ordinace předejdeme řadě obtíží. Při vyšetření zubař odhalí případný kaz, vypadlou plombu, zánět ale také paradontózu. Uvidí růst zub nový (odhalí, zda vám případně neroste špatně), upozorní vás, zda není potřeba nosit rovnátka či na další obtíže. Samozřejmě vás problému zbaví. Pokud to bude možné, problému vás zbaví na místě. Poradí také čemu při ústní hygieně věnovat pozornost, či jakou věc si k dokonalému chrupu obstarat. Odpoví i na případné dotazy.

Není nic jednoduššího než se nepříjemným věcem vyhnout. Mezi základní důvody návštěv v zubní ordinaci by tedy měla patřit preventivní prohlídka. Když provádíme pravidelnou hygienu a o svůj chrup se dostatečně staráme, nemáme se čeho obávat. Pokud už se někdo navštívit zubaře bojí, měl by si uvědomit, že je lepší jedna návštěva než několik návštěv, které jsou spojené s dalšími bolestmi. Ze své vlastní zkušenosti neznám lepší pocit, než po kontrole na zubařském křesle uslyšet větu: „Vše máte v pořádku, musím Vás pochválit.“

Závěr:

Věřím, že řada z vás si sáhne do svědomí a na návštěvu zubaře si najde čas. Pokud co nejdříve zamezíte případnému problému, uděláte další krok pro své zdraví. Také se však vyhnete nepříjemnostem v podobě bolesti, špatné nálady, ale i vyšších výdajů. Jedna návštěva za vyhnutí těchto věcí přeci stojí!

Placený reklamní článek

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: zuby, pr

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Odstranění zubního kamene

Zubní kámen se více či méně tvoří každému člověku. Jedná se o tvrdou hmotu, která se tvoří na zubech nebo zubních protézách.…

Nácvik hygieny u dětí

 Hygiena je velmi důležitou součástí každodenního života. Je to prakticky nejdůležitější věc, kterou by měl provozovat…

Kvalitní zubařská ordinace v Praze

 Bolesti zubů patří k těm vůbec nejhorším, které nás mohou potkat. Při bolesti zubů se nemůžete soustředit na práci…

Fluoridace zubů

Fluoridace zubů patří k preventivním metodám zubní hygieny. Ačkoliv ji může provádět i zubní lékař, nejčastěji ji nabízejí…

Které potraviny pomáhají proti krvácení dásní a proč?

 Důležité je volit takové potraviny, které buď zuby díky své struktuře samy čistí, nebo jinak posilují.Tvrdý sýrSýr…

5 hlavních chyb při  čištění zubů

1. Krátká intenzitaČištění zubů není zrovna oblíbenou aktivitou, lidé se snaží si ji co nejvíce zkrátit. Ideální doba čištění…

Babské rady na bělení zubů

Dřevěné uhlíI rada je vcelku zvláštní, přesto však účinná – budete-li mít po ruce dřevěné uhlí, vezměte si kousek a přejíždějte…

Nevýhody bílé - kompozitní plomby

 Menší trvanlivostAmalgámové plomby jsou mnohem více odolnější vůči kousacímu tlaku. Bílou plombu je tedy třeba zvažovat,…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY