Muži by neměli podceňovat svoje choroby

Velikost textu: A A A

Muži by neměli podceňovat svoje choroby

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Říká se, že muži snášejí svoje zdravotní problémy mnohem hůře, než ženy. Nezávisle na tom, do jaké míry je toto tvrzení pravdivé se ukazuje, že muži podceňují prevenci u lékaře. A nejenom prevenci, ale i včasné vyšetření v případě některých problémů.

Prostata – strašák 21.století

O prostatických problémech se hovoří čím dál více. Je to důsledek nárůstu zdravotních komplikací spojených s prostatou. Nejčastěji se jedná o zbytnění prostaty, které je způsobenou nezhoubným nádorovým bujením. Bohužel, ne vždy jde o nezhoubný nádor, jelikož v určitém procentu případů jde o zhoubné bujení.
Každopádně statistiky ukazují, že onemocnění prostaty postihuje čím dál mladší ročníky. Zatímco dříve se vyskytovalo hlavně u seniorů, dnes nejsou výjimkou čtyřicátníci a dokonce i třicátníci. Proto by měl každý muž chodit na pravidelné prohlídky ke zkušenému urologovi.

Nadměrný a nezvladatelný apetit

Dalším problémem, který může muže postihnout, je nezvladatelná touha po milostných radovánkách. Pokud lze tuto touhu vyhodnotit jako závislost, potom by měl muž podstoupit odbornou léčbu. Je to totiž stejný problém, jako v případě alkoholu nebo drog. Takový muž má problém založit a udržet rodinu a stabilní partnerský vztah. Současně se u něj zvyšuje riziko pohlavně přenosných chorob.

Dalším častým problémem je nekontrolovaný počet dětí, který díky své nevázanosti může s jednotlivými partnerkami zplodit. V těchto případech se zcela logicky nemůže věnovat výchově všech dětí. Navíc je povinen platit alimenty, které mu s větším počtem potomků velmi rychle přerostou přes hlavu. Právě v těchto případech je možné začít uvažovat o nenáročné vasektomii, česky sterilitě. V tuzemsku ji nejprve schvaluje komise a nemusí projít uchazeči, kteří ještě nemají děti. Ovšem v námi uvedeném případě to obvykle není problém.

Reklamní článek

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: pr, zdraví

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Jarní očista organismu

Velikonoce se blíží a dle křesťanské tradice přichází chvíle pro jarní očistu organismu,tzv. postní doba trvající 40 dní…

Zdravá pleť potřebuje hydrataci

Tvrdí to každý dermatolog. Zdraví pleti kráčí ruku v ruce s dostatečnou hydratací zevnitř i zvenčí. Platí to v případě jakékoliv,…

8 hlavních podmínek u dárců kostní dřeně 1/2

 Dárci kostní dřeněProstřednictvím dárcovských center se provádějí nábory dárců kostní dřeně pro národní registr dárců.…

8 hlavních podmínek u dárců kostní dřeně 2/2

 Darování kostní dřeněČeská republika patří k zemím, kde je registrováno hodně dobrovolných dárců kostní dřeně.…

Inhalování: pomoc při respiračních onemocněních

Inhalace neboli vdechování roztoku minerální vod nebo léků představuje účinný způsob v boji s respiračními onemocněními…

V čem je ruská kuchyně prospěšná lidskému zdraví

 KapustaRuská kuchyně obsahuje hodně kapusty. Šči je například známou kapustovou polévkou, kde nechybí mrkev, maso,…

Chilli papričky mají na zdraví super účinky 1/2

 Zrychlení metabolismu a chilli papričkyPálivé chilli papriky obsahují hodně kapsaicinu, který zvyšuje hladiny norepinefrinu…

Proč jíst papriky 2/2

 Mírné projímadloPaprika obsahuje asi dvě procenta vlákniny. Právě vláknina společně s obsaženým kapsaicinem fungují…

Zdravotní rady pro nastávající maminky

 Doba těhotenství, porodu a příchodu miminka je pro ženy speciálním a velmi krásným obdobím. Současně každá nastávající…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY