Jak bojovat proti zubnímu kazu

Velikost textu: A A A

Jak bojovat proti zubnímu kazu

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Čištění mezizubních prostor

Důkladné čištění je základem pro zdravý chrup. Jestliže nemáte možnost si vyčistit zuby, žvýkejte po jídle aspoň žvýkačky bez obsahu cukru. Dejte si záležet na mezizubních prostorech, kde kazy nejčastěji vznikají. V tomto případě vám výborně pomohou zubní nitě a mezizubní kartáčky.

Pití vody z vodovodu

Jestliže nemáte možnost si po jídle vyčistit zuby, můžete si vypláchnout pusu ústní vodou. Doporučuje se i pití vody z vodovodu, protože v některých zemích a místech obsahuje fluorid pomáhající k menšímu výskytu zubních kazů. V balené vodě fluorid nebývá, takže vám nepomůže ani s prevencí.

Fluoridová léčba

Pití slazených nápojů nejen vede k tloustnutí, ale zničíte si také zubní sklovinu. Jestliže budete pít průběžně celý den slazené nápoje, budou kyseliny neustále útočit na zuby. V případě, že nemáte dostatek fluoridů z vody a z ostatních zdrojů, může vám zubař nabídnout fluoridovou léčbu.

Antibakteriální léčba

V zubní ordinaci se můžete informovat o antibakteriální léčbě. Následně budete chodit na pravidelnou zubní hygienu. Vyplatí se to hlavně osobám náchylným k zubnímu kazu.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

Více informací

Děti

Vyšetření a operace

zobrazit vše

Ostatní

zobrazit vše

Plastická chirurgie

zobrazit vše

Ze zahraničí

Babské rady a recepty

Zdravá výživa

Nemoci

Léky

První pomoc

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: zuby

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Odstranění zubního kamene

Zubní kámen se více či méně tvoří každému člověku. Jedná se o tvrdou hmotu, která se tvoří na zubech nebo zubních protézách.…

Nácvik hygieny u dětí

 Hygiena je velmi důležitou součástí každodenního života. Je to prakticky nejdůležitější věc, kterou by měl provozovat…

Kvalitní zubařská ordinace v Praze

 Bolesti zubů patří k těm vůbec nejhorším, které nás mohou potkat. Při bolesti zubů se nemůžete soustředit na práci…

Proč je nutné chodit na preventivní prohlídky k zubnímu lékaři?

 Jistě každý z nás alespoň jednou v životě zažil bolest zubů. Ruku na srdce, kdo z vás navštěvuje zubního lékaře pravidelně?…

Fluoridace zubů

Fluoridace zubů patří k preventivním metodám zubní hygieny. Ačkoliv ji může provádět i zubní lékař, nejčastěji ji nabízejí…

Které potraviny pomáhají proti krvácení dásní a proč?

 Důležité je volit takové potraviny, které buď zuby díky své struktuře samy čistí, nebo jinak posilují.Tvrdý sýrSýr…

5 hlavních chyb při  čištění zubů

1. Krátká intenzitaČištění zubů není zrovna oblíbenou aktivitou, lidé se snaží si ji co nejvíce zkrátit. Ideální doba čištění…

Babské rady na bělení zubů

Dřevěné uhlíI rada je vcelku zvláštní, přesto však účinná – budete-li mít po ruce dřevěné uhlí, vezměte si kousek a přejíždějte…

Nevýhody bílé - kompozitní plomby

 Menší trvanlivostAmalgámové plomby jsou mnohem více odolnější vůči kousacímu tlaku. Bílou plombu je tedy třeba zvažovat,…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY