8 super rad jak rychle odstranit opar 1/2

Velikost textu: A A A

8 super rad jak rychle odstranit opar 1/2

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Vznik oparu

Zdrojem oparu je virus Herpes simplex, který v sobě má většina osob. Opar může vzniknout hlavně v době, kdy je organismus oslabený. Může k tomu dojít například během nachlazení, horečky, ale postačí i dlouhý pobyt na slunci. Opar může vzniknout i při psychické zátěži organismu.

Protivirové léky

Speciální protivirové léky se využívají na opary. Seženete je v lékárnách dostupné jako tablety nebo masti. Léky aplikované peronálně se obdrží na předpis. O odstranění oparu se starejte dříve, tedy v době, kdy se vyskytnou první příznaky, kam patří například nepříjemné pálení.

Potravinové doplňky

Opar se pozná podle viditelných puchýřků. Setkat se můžete také s otoky, zarudnutím kůže a se svěděním pokožky. Puchýřky se posléze mění na strupy. Neznačí to však konečnou fázi nemoci – bolest může přetrvávat i déle. To ale nemusí znamenat, že je nemoc v konečné fázi. Místa mohou být bolestivá i poté.

Kosmetika proti oparům

Opar znamená nemoc doprovázenou bolestivostí místa. Objevují se malé puchýřky. K nejčastějším problémovým místům patří rty, ale i oční víčka a genitálie. Až do celkového vyschnutí puchýřků je nemoc nakažlivá. Obchody nabízejí speciálně zaměřenou kosmetiku na opary.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.

Více informací

Ostatní

zobrazit vše

Nemoci

zobrazit vše

Babské rady a recepty

Zdravá výživa

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: viry, opary

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Které potraviny pomáhají proti tvorbě aftů a proč?

 Zásadní význam pro prevenci aft mají vitamíny skupiny B, zejména kyselina listová. Právě nedostatek tohoto vitamínu…

8 super rad jak rychle odstranit opar 2/2

 Zelenina v jídelníčkuLéčba oparu zabere většinou okolo jednoho týdne. Doba léčení se však odvíjí také podle rozsahu…

Co lidem pomohlo na pásový opar 1/2

 Léky od bolestiAč se to možná nezdá, pásový opar je nemoc, která se v jistém stadiu projevuje ukrutnou bolestí.Jestliže…

Co lidem pomohlo na pásový opar 2/2

 Ovesná lázeň na pásový oparPro uklidnění svědění a bolestivosti kůže postiženou pásovým oparem pomohli lidem ovesná…

Co lidem pomohlo na opar na rtu 1/2

 HemagelDost lidem pomohlo na opar na rtu Hemagel, což je gel, který se aplikuje přímo na postižené místo. Naoparu vytvoří…

Co lidem pomohlo na opar na rtu 2/2

 OcetPřírodní a poměrně levnou cestou, jak opar zastavit je jablečný ocet. Obsahuje látky, které sice nemocpřímo neléčí,…

 

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY